به گزارش صبح توس؛ هادی رجایی نیا عصر امروز در نشست خبری در سالن اجتماعات فرمانداری قوچان گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی همزمان با سراسر کشور از امروز در قوچان به مرحله اجرا درآمد و دو نقطه در مبادی ورودی و خروجی این شهرستان برای کنترل تردد‌ها پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: در مسیر غربی شهرستان و ورودی استان از مسیر استان‌های شمالی کشور، دو اکیپ با همکاری شهرستان فاروج در کیلومتر ۲۰ این محور مستقر شده و در مسیر شرقی نیز استقرار اکیپ‌هایی از نیروی انتظامی، پلیس راه، هلال احمر و بهداشت و درمان انجام گرفته است.
فرماندار قوچان با توصیه به مسافرانی که در حال حاضر در این شهرستان حضور دارند، تأکید است: بهتر است این افراد هرچه سریع‌تر قوچان را ترک کنند زیرا به طور قطع در روزهای آتی با مشکلات جدی‌تری روبرو خواهند شد.
رجایی نیا با یادآوری اینکه متأسفانه سفرهای نوروزی و عدم توجه برخی افراد موجب بالارفتن تعداد مبتلایان در کشور و حتی این شهرستان شده است، گفت: ۲۲۰ تخت بیمارستانی به همراه ۵۶۰ تخت نقاهتگاهی برای شرایط بحران در قوچان پیش بینی شده اما اگر رعایت مسائل بهداشتی و تذکرات صورت نگیرد هیچ کدام از این امکانات پاسخگو نخواهد بود.
وی با تأکید بر اینکه هیچ مشکلی برای تأمین کالاهای اساسی در سطح شهرستان وجود ندارد، افزود: ۱۳ واحد صنفی روز گذشته در قوچان به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی و پروتکل‌های ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا پلمپ شده اند و این اقدامات سخت گیرانه همچنان ادامه خواهد داشت.
فرماندار قوچان یادآور شد: به دلیل ممنوعیت تجمع بر اساس طرح فاصله گذاری اجتماعی، هرگونه تجمع در روز ۱۳ فروردین ممنوع بوده و علاوه بر اعمال ممنوعیت در محورهای گردشگری این شهرستان در ورودی مناطق، محدودیت تردد از درب منزل نیز در این روز انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: ۱۱ روستای مزرج، هی‌هی، آقکاریز، ناوخ، شفیع، خمارتاش، مقصودآباد، اصغرآباد، قیطاقی، عسکرآباد و نوروزی بیشتر از دیگر روستاهای این شهرستان ابتلای به کرونا را داشته‌اند که ضوابط بهداشتی خاصی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام/