به گزارش صبح توس؛ داوود خوش‌شکن ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت انتقال بیماری کرونا در این شهرستان، گفت: تاکنون ۴۳ بیمار کرونایی شناسایی شده که ۴ نفر آن‌ها اهل شهرها و استان‌های دیگر هستند و متأسفانه تاکنون ۶ نفر بر اثر این بیماری در قوچان فوت کرده‌اند.

وی تعداد بیماران بستری شده در بیمارستان موسی بن جعفر(ع) این شهرستان را ۱۷ نفر دانست که ۷ نفر آن‌ها آزمایش مثبت کرونا داشته‌اند و افزود: متأسفانه ۴ نفر از کادر درمانی بخش ایزوله این بیمارستان به کرونا مبتلا شدند که قرنطینه منزل بوده و مراقبت‌های خانگی در حال انجام است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان قوچان با بیان اینکه این شهرستان در طرح بسیج ملی کرونا جز شهرستان‌های پیشتاز خراسان رضوی محسوب می‌شود، بیان کرد: از جمعیت ۱۷۴ هزار نفری قوچان تاکنون ۱۶۸ هزار و ۷۴۵ نفر در سامانه سلامت اقدام به خوداظهاری سلامت کرده‌اند.
خوش‌شکن ادامه داد: از تعداد افرادی که تاکنون اقدام به خوداظهاری کرده‌اند یک هزار و ۸۷۳ نفر نیازمند پیگیری برای مراقبت سلامت و ارجاع به مراکز ۱۶ ساعته بودند که ۳۹۲ نفر آن‌ها نیازمند بستری بیمارستانی شده و ۸۲ نفر تاکنون بستری شدند.
انتهای پیام/