حمیدرضا رحیمی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن تاکید بر اینکه شیب افزایش تعداد مبتلایان در کشور رو به کندی گذاشته، اظهار کرد: البته سرعت رشد این بیماری در سه استان خراسان رضوی، مازندران و اصفهان با بقیه استانهای کشور متفاوت است.

وی عنوان کرد: رصد اتفاقات گذشته و بررسی رخدادهای آینده نشان می دهد بیمارانی که در بیمارستانهای مشهد و یا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد به دست ما می رسند، نسبت به سابق بد حال تر هستند؛ این موضوع هم اتفاق خوبی است و هم اتفاق بد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: خوبی این موضوع به آن است که نشان می دهد ما در سیستم غربالگری درب منازل تا درب بیمارستان عملکرد درستی داشته ایم و افرادی که نیاز جدی به بیمارستان ندارند، در همان مراکز غربالگری شناسایی شده و قرنطینه یا درمان آنها در منازل اتفاق می افتد.

رحیمی افزود: از طرفی افزایش تعداد بیماران بدحال در بیمارستانها، نیاز ما را به تخت های ICU افزایش می دهد؛ فرآیند تبدیل تخت های عادی بیمارستانی به تخت های ICU چند روزی است که با کمک سایر نیروهای استان از جمله بیمارستانهای خصوصی، نیروهای نظامی و نهادهای عمومی در حال انجام شدن است.

وی تبیین کرد: با مهیا شدن این تجهیزات مشکلی در بحث تخت نخواهیم داشت اما اگر شیب افزایش بیماران بدحال با همین سرعت پیشرفت کند قطعا در آینده ای نزدیک دچار مشکلات جدی و نگران کننده خواهیم شد؛ مدیریت شهری مشهد و مدیریت کلان استان چشمداشتی به این موضوع دارند.

این مقام مسئول گفت: همه ما باید با بررسی گذشته تلاش کنیم تا چراغ راهی برای بهتر و دقیق تر دیدن آینده درست کنیم؛ اگر قرار باشد مردم در شکستن چرخه انتقال این ویروس، با مسئولین همکاری نکنند مطمئنا با مشکلاتی مواجه خواهیم شد که بسیار جدی است.

رحیمی خاطرنشان کرد: با این وجود در حال حاضر وضعیت استان در شرایط نسبتا خوبی است و سعی می کنیم نیازهای خود را با تمام مشکلاتی که پیش روی ماست تامین کنیم.

انتهای پیام/