سید محمد هاشمی، مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: بیش از ۷ هزار پوستر و تراکت آموزشی ارسالی مرکز بهداشت استان جهت اطلاع رسانی اقدامات پیشگیرانه بیماری کرونا در سطح شهرستان تهیه و در حال توزیع است.

وی با بیان اینکه روش گندزدایی سطوح، روش ضدعفونی دست‌ها، دستورالعمل سالم سازی سبزیجات، اقدامات بهداشت محیطی در منزل، دست‌ها را باید شست، کرونا را شکست می دهیم و خودارزیابی و خودمراقبتی کرونا را از جمله موضوعات پوسترها برشمرد و خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی گسترده عموم مردم و ارتقاء آگاهی آنان نسبت به بیماری کرونا و اقدامات پیشگیرانه و مقابله محیطی با این بیماری از اهداف توزیع این برشورها محسوب می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد با تاکید بر اینکه این بروشورها توسط مدیریت سلامت محیط و کار مرکز بهداشت استان تهیه و در اختیار شهرستان‌ها قرار گرفته است، تصریح کرد: برشورها و پوسترهای آموزشی در بین گروه هدف آن نظیر عموم مردم از اقشار مختلف و سطوح علمی متفاوت به‌ویژه گروه‌های پرخطر در حال توزیع است.

وی با اشاره به اینکه توزیع این بروشورها از طریق مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت ،بیمارستان، پویش مردمی، پایگاههای بسیج، اصناف و همچنین ارسال به ادارات، بانک ها و ... انجام می شود، عنوان کرد: جهت مقابله با هر بیماری لازمه ابتدا عامل بیماری به خوبی شناسایی شده و رفتارها و قابلیت‌ها و میزان مقاومت عامل بیماری در برابر شرایط محیطی مختلف مورد مطالعه قرار گیرد تا بتوان با استفاده و کار بر روی نقاط ضعف عامل بیماری، از رشد و تکثیر آن جلوگیری کرد.

هاشمی با بیان اینکه گام بعدی شناسایی کلیه ناقلین بیماری است تا بتوان با اتخاذ تمهیدات لازم و حذف ناقلین ، بیماری را کنترل کرد، اذعان داشت: در حال حاضر تنها راه موثر و شناخته شده جهت کنترل بیماری قطع زنجیره انتقال از طریق رعایت فاصله اجتماعی، رفع آلودگی از روی سطوح، لوازم، ابزار، محیط زندگی و کار، ضدعفونی دستها و شستشوی مرتب و مستمر آن است که شیوه درست انجام اقدامات مذکور از طریق همین بروشورهای آموزشی اطلاع رسانی می شود.

انتهای پیام/