محمدرضا عباسپور، مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: طی بارش های ۴۸ ساعت گذشته به 20 درصد از 85 هکتار مزارع زعفران در بخش‌های بایگ و کدکن خسارت وارد شد که میزان آن سه میلیارد و 500 میلیون ریال است.

وی بیان کرد: همچنین به 35 درصد از 140 هکتار مزارع تحت کشت گندم و جوی بخش‌های رخ و کدکن خسارت وارد شد که میزان آن سه میلیارد و 800 میلیون ریال است.

مدیر جهاد کشاورزی تربت‌ حیدریه با بیان اینکه از مجموع تولیدات بخش کشاورزی شهرستان، 345 هزار تن شامل انواع محصولات زراعی و باغی و 75 هزار تن نیز شامل محصولات دامی است افزود: مهمترین محصولات بخش زراعی این شهرستان گندم، جو، سیب زمینی، چقندرقند و مهمترین محصولات باغی نیز زعفران، آلو، سیب و بادام است.

مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه گفت: در این مدت مهمترین محصولات زراعی و باغی منطقه تربت‌ حیدریه گندم، جو، زعفران، پسته، سیب‌زمینی و چغندرقند است و این شهرستان در تولید محصولاتی چون زعفران، توت، جو، سیب‌زمینی، چغندرقند، بادام، زردآلو و آلو رتبه‌های اول تا سوم استان را داراست.

لازم به ذکر است که ارزش ناخالص اقتصادی مجموع تولیدات بخش کشاورزی منطقه ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در سال است که این رقم معادل پنج درصد کل تولیدات استان است و بیش از ۱۲ هزار نفر بهره بردار کشاورزی در تربت‌ حیدریه مشغول فعالیت هستند.

بر اساس اعلام هواشناسی در تربت حیدریه طی ۴۸ ساعت گذشته ۵۰.۵ میلی متر باران باریده است.

انتهای پیام/