به گزارش صبح توس؛ ابراهیم قاسم‌پور، فرماندار شهرستان خلیل‌آباد در نشست ستاد مقابله با کرونا ویروس شهرستان خلیل‌آباد که ظهر امروز با حضور امام جمعه و دیگر اعضا برگزار شد، ضمن تبریک سال جدید که از سوی مقام معظم رهبری به سال جهش تولید نام گذاری شده، اظهار داشت: جامعه بزرگ پزشکان و پرستاران و بهورزان در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند و تا امروز بیش از ۹۰ درصد جمعیت شهرستان را غربالگری کرده اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی همچنین ضمن تقدیر از پای کار بودن و حمایت‌های امام جمعه، دستگاه قضایی، ادارات و نهادها بویژه پویش های مردمی، خیرین، بسیجیان که در تولید ماسک، لباس حفاظتی و ضد عفونی شهرها و روستاها، تب سنجی و... ایثارگرانه کمک می‌کنند، خاطرنشان کرد: زنجیره شیوع بیماری کرونا فقط با پیشگیری و ماندن در خانه قطع می‌شود.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه اطلاع رسانی‌ها به مردم در بحث قطع زنجیره کرونا ویروس باید افزایش پیدا کند و از مردم هم می خواهیم رعایت لازم را داشته باشند، تصریح کرد: ارتقای سطح اطلاعات افکار عمومی به منظور پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در الویت مبارزه با این بیماری است.

وی با اشاره به اینکه لازم است اطلا‌ع‌رسانی دقیق، شفاف و صادقانه به مردم در رابطه با ویروس کرونا انجام شود، اذعان کرد: در عین حال از بزرگنمایی و ایجاد ترس و نگرانی در جامعه پرهیز شود.

قاسم پور ادامه داد: تهیه محتوای آموزشی و عملیاتی و تاکید بر اطلاع رسانی برنامه ها و فعالیت‌ها در زمینه پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا توسط جبهه‌های جهادی پویش مردمی مبارزه با کرونا و دستگاهای مربوطه با محوریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان درحال انجام است.

وی با تاکید بر اینکه کسانی که موضوع را جدی نگرفته اند در حقیقت به خود، خانواده و همشهریان خود خیانت کرده‌اند و سلامت آنها را به خطر انداخته‌اند، عنوان کرد: از کلیه مردم، اصناف و بازاریان شهرستان تقاضا دارم در این جبهه مبارزه با بیماری کرونا، با مسئولان و ستادهای پویش مردمی با ماندن در خانه همراه شوند تا هر چه سریعتر بر این بحران نیز پیروز شویم.

فرماندار خلیل آباد در پایان تشریح کرد: هر یک از اعضا به قید فوریت نسبت به اقدامات پیشگیرانه در حوزه وظایف خود نظیر نظارت و گشت های مشترک و بازدید از بازار، نانوایی‌ها،سوپرمارکت‌ها و... اقدام نمایند و در صورت تخلف در هماهنگی با مقام قضایی جهت حفظ سلامتی مردم و پیشگیری از شیوع کرونا در سطح شهرستان اقدام شود.

انتهای پیام/