به گزارش صبح توس؛ هادی رجایی نیا عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به همراهی خوب مردم و مسئولین در این شهرستان برای پیشگیری و مقابله با کرونا، اظهار کرد: از ابتدای اعلام این بیماری تاکنون ۱۶ جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در قوچان برگزار شده که مصوبات و برنامه‌های خوبی را به اجرا گذاشته است.

وی با بیان اینکه ستادهای فرعی نیز در سطح روستاها و بخش خصوصی ایجاد شده و اقدامات پیشگیرانه در دستور کار قرار دارد، افزود: تب سنجی و غربالگری در ورودی‌های شهرستان از مسیر مشهد و خراسان شمالی در حال انجام بوده که تاکنون ۴۰ درصد خودروهای ورودی به قوچان، به مبدأ برگشت داده شدند.

فرماندار قوچان یادآور شد: تاکنون ۳۵ هزار ماسک در ۸ کارگاه تولیدی توسط نیروهای مردمی و خیرین در این شهرستان تولید و بعضا عرضه شده است که عمده این ماسک‌ها رایگان بوده و همه ضدعفونی و بهداشتی هستند.

رجایی‌نیا با تأکید بر اینکه باید برای مهار کرونا، رفت و آمدهای برون و درون شهری کاهش پیدا کند، تصریح کرد: از ۲۷ اسفند سال گذشته تا اول فروردین، ۵ هزار و ۱۰۰ خودرو با ۱۵ هزار و ۳۰۰ سرنشین وارد این شهرستان شده‌اند که پس از تب سنجی و غربالگری، ۴۳ مورد ارجاع و هدایت به مراکز درمانی صورت گرفته است.

وی افزود: کسانی که مسائل بهداشتی برای آنها اهمیتی ندارد، در واقع به شیوع و انتقال بیشتر این ویروس کمک می‌کنند؛ اجتماعاتی دور میدان مرکزی شهر انجام می‌شود که باید از تجمع در این محل و ابتدای چهارراه‌ها جلوگیری شود.

فرماندار قوچان اظهار کرد: تاکنون ۳ مرحله ضدعفونی معابر شهری انجام شده و کانون‌های آلوده شناسایی شده هم به صورت مستمر گندزدایی و ضدعفونی می‌شوند.

انتهای پیام/