داود حاتمیان فرمانده نیروی انتظامی رشتخوار صبح امروز در گفت و گو با صبح توس گفت: فردی که از طریق برداشت‌های اینترنتی اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب یک شهروند به مبلغ بیش از 150 میلیون ریال کرده بود، توسط کارشناسان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات رشتخوار شناسایی و دستگیر شد.
وی در رابطه با این پرونده گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت اینترنتی غیرمجاز در مراجعه به پلیس فتا، شناسایی عامل یا عاملان برداشت غیرمجاز در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
حاتمیان در ادامه افزود: با تحقیقات از مالباخته و پی‌جویی فنی و پلیسی، عامل برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب بانکی شاکی که مردی 30 ساله اهل و ساکن رشتخوار بود، شناسایی شد که با هماهنگی مقام قضایی، متهم دستگیر شد.
وی با بیان اینکه با توجه به ادله دیجیتالی کشف شده، متهم به جرائم و سوءاستفاده از اعتماد شاکی اعتراف کرد، گفت: متهم با سوءاستفاده از کارت بانکی مالباخته و فعال کردن رمز دوم مبلغ ببش از 150 میلیون ریال در قالب برداشت اینترنتی غیرمجاز انجام داده و هدف از این کار را کسب منافع مالی اعلام کرده است.
فرمانده انتظامی رشتخوار با بیان اینکه متأسفانه سهل‌انگاری در نگهداری کارت و اطلاعات بانکی آن موجب بروز چنین پرونده‌هایی می‌شود، به شهروندان توصیه کرد: به هیچ عنوان کارت بانکی و رمز آن را در اختیار دیگران نگذارید و در صورت ناچاری حتما بعد از دریافت کارت در کوتاه‌ترین زمان ممکن رمز اول و دوم کارت بانکی را تغییر دهید.
وی ادامه داد: سعی کنید از شماره‌هایی که قابل حدس زدن هستند، نظیر سال تولد، شماره شناسنامه یا اول یا آخر شماره تماس یا شماره ملی به عنوان رمز استفاده نکنید. 
انتهای پیام/