مهدی یعقوبی، معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: از روز یک‌شنبه 18 اسفند ماه جهت رفاه حال شهروندان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، شهرداری مشهد اقدام به توزیع ماسک با قیمت مصوب کرده است.

وی افزود: این اقدام با تصویب شورای شهر مشهد و همکاری یکی از تولیدکنندگان ماسک در خراسان رضوی انجام شده است که همه روزه از ساعت 15 و 30 دقیقه توزیع ماسک در سه مکان، واقع در روبروی امامت 8، بازار کتاب گلستان در خیابان دانشگاه و بازار شقایق در خیابان صبای 69 انجام می‌شود.

یعقوبی از توزیع حدود 5 تا 7 هزار ماسک با قیمت مصوب 1300 تومان در روز خبر داد و گفت: توزیع این ماسک‌ها هیچ‌گونه سودی برای شهرداری مشهد نداشته و تنها جهت رفاه حال شهروندان و با قیمت تمام شده عرضه می‌شود.

معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد، تصریح کرد: این طرح هم‌زمان با میلاد حضرت علی(ع) در مشهد شروع شده است و تا زمانی که تولید کننده ما بتواند این ماسک‌ها را تولید کند ادامه خواهد داشت از این رو به طور میانگین در روز 5 هزار ماسک در بین شهروندان توزیع می‌شود و با گذشت 6 روز از این طرح حدود 30 هزار ماسک توزیع شده است.

وی ادامه داد: سعی شده تا اصول بهداشتی در صف‌های توزیع ماسک رعایت شود و در این خصوص صف‌ها در محیط‌های باز تشکیل می‌شود تا حتی‌الامکان از انتشار ویروس کرونا جلوگیری شود، از طرف دیگر این ماسک‌ها دارای جنس نمدی و قابل شست‌وشو هستند و به هر فرد تنها دو بسته 5 تایی داده می‌شود.

یعقوبی خاطر نشان کرد: اقدامات فراوان دیگری توسط شهرداری و سازمان میادین شهرداری مشهد جهت مقابله با کرونا انجام شده است که توزیع ماسک گوشه‌ای از این اقدامات است.

انتهای پیام/