به گزارش صبح توس؛ علی رستمی، معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه صبح امروز در جلسه ستاد پیشگیری از وبروس کرونا اظهار کرد: تمامی دستگاه‌های خدماتی شهرستان اعم از اجرایی، بهداشتی، فرهنگی، مذهبی، اجتماعی، نظامی و انتظامی در آماده باش هستند و همه مراکز بهداشت و درمان با تمام امکانات و تجهیزات لازم برای کنترل و مقابله با شرایط موجود اماده ارائه خدمات پزشکی می باشند.

وی تصریح کرد: مراکز درمانی و بستری خاصی با تجهیزات لازم برای موارد بیماری کرونا مهیا شده و بزودی سامانه تلفنی اعلام خواهد شد تا در صورت اعلام شهروندان مبنی بر مورد مشکوک به کرونا بدون مراجعه حضوری به مراکز درمانی، پزشک به محل مورد نظر حضور یابد.

رستمی تاکید کرد: با توجه به پیک اعلام شده در هفته های جاری، همگان وظیفه داریم  با تمام تلاش برای برون رفت از این شرایط تلاش کنیم و به تمامی مدیران دستگاه های اجرایی ابلاغ شده ضمن پرهیز از برگزاری جلسات غیرضروری و حضوری(ترجیحا اینترنتی و بصورت ویدیوکنفرانس) از رفتن به مرخصی اکیدا خودداری کنند.

وی بیان داشت: به شهرداری های شهرستان ابلاغ شده با جدیت و تلاش مضاعف در زمینه ضدعفونی کردن وسایل حمل و نقل عمومی و مناطق مختلف مانند پارک ها و مکان های عمومی اقدام کنند و ادارات نیز مستمر محیط  کاری خود را ضدعفونی کنند.

فرماندار تربت حیدریه گفت: اطلاع رسانی در سطح وسیع در شهرستان با هدف آگاهی بخشی عمومی و افزایش مشارکت مردم برای رعایت اصول بهداشتی و درمانی انجام و از تمامی شهروندان درخواست می کنیم ضمن رعایت نکات بهداشتی، از رفت و امدهای غیر ضرروری و ورود به مکان های عمومی ،با توجه به روزهای پایانی سال خودداری کنند.

فرماندار اظهار کرد: تا اطلاع ثانوی برگزاری تجمعات، نشست ها و گردهمایی های غیرضرروری ممنوع است و در این راستا توصیه می شود مراسم عروسی در تالارها و‌ترحیم در مساجد موکدا برگزار نشود.

وی مشارکت مردم در کنترل و مهار این بیماری را بسیار حیاتی دانست و از مردم خواست در این ایام، در خانه بمانند و به کلیه اصول بهداشتی توجه کنند.

تشدید نظارت بر واحدهای عرضه تجهیزات پزشکی و محصولات بهداشتی شهرستان در قالب گشت های مشترک

فرماندار تربت حیدریه گفت: با هماهنگی های صورت گرفته، نظارت بر واحدهای عرضه اقلام و نیاز های اساسی مردم و کالاهای پزشکی و بهداشتی،در قالب گشت های مشترک ادارات صمت، تعزیرات حکومتی، شکبه بهداشت و درمان و اصناف، تشدید شده است.

وی افزود: همچنین مقرر شد جهت جلوگیری از هرگونه تخلف احتمالی اعم از کم فروشی، گران فروشی و احتکار، بازرسینی از دانشگاه علوم پزشکی و اتاق اصناف در اداره تعزیرات حکومتی حضور داشته تا در گشت های مشترکی که به ریاست تعزیرات حکومتی شهرستان صورت می گیرد در صورت تخلف، حکم لازم در محل صادر شود

نتایج آزمایش سه بیمار مشکوک به کرونا در تربت حیدریه مثبت اعلام شد

غلامرضا میری، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه اعلام کرد: بنا بر گزارش واصله از نمونه های ارسالی به آزمایشگاه مرجع، تعداد سه نمونه مثبت اعلام شده و حال عمومی هرسه بیمار مساعد است.

وی افزود: با توجه به ایام پیک این بیماری، مردم با رعایت نکات بهداشتی و عدم خروج از منزل بجز در موارد ضرورت به جلوگیری از شیوع بیشتر و مهار این بیماری کمک کنند.

انتهای پیام