علی فراهی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن تأکید به رعایت بهداشت عمومی از سوی مردم جهت جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا، خواستار برگزار نکردن مراسم‌ عروسی و مهمانی‌ها در سطح شهرستان درگز شد.

فرماندار درگز گفت: با توجه به اینکه در روزهای اخیر وزارت بهداشت توصیه به عدم برگزاری هرگونه اجتماعات از قبیل تئاتر، سینما و ... کرده و حتی نماز جمعه در بسیاری از استان‌های کشور ازجمله درگز تعطیل شده، از همشهریان عزیز انتظار داریم به‌منظور حفظ سلامت خود و خانواده و اطرافیان، حتی‌المقدور از برگزار کردن مراسم‌های عروسی در شرایط فعلی خودداری کنند.

وی افزود: نشستن کنار هم، غذا خوردن و دست دادن و روبوسی در مراسم‌های شادی به‌مراتب بیشتر از سایر اجتماعات همچون حضور در نماز جمعه و سینما و سالن‌های ورزشی است؛ به‌تبع آن ضریب ابتلا به بیماری در این‌گونه مراسم‌ هم بیشتر است؛ لذا از مردم تقاضا داریم تا برگشتن شرایط به حالت عادی مراسم‌ خود را به آینده موکول کنند.

فراهی گفت: البته می‌توان طی ابلاغیه‌ای برگزاری هرگونه مراسم و اجتماعات را در سطح شهر ممنوع کرد اما این کار هجمه و بازخورد منفی در سطح شهر ایجاد خواهد کرد؛ دوست داریم مردم نسبت به شرایط آگاه بوده و برای حفظ سلامتی خود و اطرافیانشان مراسمی را برگزار نکنند و یا حداقل در مراسمی که دعوت می‌شوند شرکت نکنند.

فرماندار درگز در پایان خاطرنشان کرد: ممکن است بعضی از صاحبان مجالس، از قبل مبالغی را تحت عنوان بیعانه به تالارها و یا مزون و سالن‌های زیبایی برای رزرو نوبت داده و نگران از دست رفتن مبالغ خود باشند؛ اگر چنین موردی وجود داشت ما این آمادگی را داریم که به‌صورت کدخدا منشی طرفین را به فرمانداری دعوت کرده و مورد را حل کنیم تا کسی متضرر نشود.

انتهای پیام/