سعید رضا قنبری زاده، رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی تربت حیدریه و تاثیرگذاری آن در ارائه خدمات مورد نظر در حوزه سلامت بویژه در جمعیت نیم میلیونی جنوب خراسان جنوبی، با پیگیری های مستمر مسئولان شهرستان در نشستی با فرماندهان هوانیروز خراسان رضوی تفاهم نامه های اولیه منعقد و به فضل الهی پس از انجام اقدامات قانونی اورژانس هوایی تربت حیدریه در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد.

وی بیان کرد: با راه اندازی این پایگاه زمان رسیدن به بیماران در سوانح رخ داده در مناطق صعب العبور منطقه کاهش خواهد یافت و بعنوان یکی از خدمات ارزشمند نظام سلامت به ثبت می رسد.

معاون فنی و عمرانی فرماندار تربت حیدریه در این خصوث اظهار داشت: از آنجائی که پایگاه امداد هوایی بعنوان یک نیاز ضروری برای این شهرستان محسوب می شد، با رایزنی ها مسئولان هلال احمر، دانشگاه علوم پزشکی و سایرین این مجوز برای تربت حیدریه اخذ شد.

احسان کریمی تصریح کرد: در بازدید انجام شده رییس اورژانس کشور در دهه فجر پارسال از محل استقرار پایگاه امداد هوایی، زمینی در تیپ 177 متحرک هجومی شهید محمد جعفر نصر اصفهانی ارتش مورد تایید قرار گرفته و با امضای تفاهم نامه و بعد از سیر مراحل قانونی بزودی این پایگاه در تربت حیدریه مستقر خواهد شد.

انتهای پیام/