به گزارش صبح توس؛ حضور مردم در صحنه‌های سیاسی کشور بسیار حائز اهمیت است چراکه مردم با حضور خود مشروعیت به جمهوریت نظام می‌بخشند.

تغییر هویت اجتماعی، کارکرد واقعی شهر و تعریف چشم اندازها ناشی از انتخاب‌ها است و انتخابی که پیگیری و مطالبه شود نتیجه‌ آن قطعاً نمایان می‌شود.

ویژگی منحصر به فرد انسان که نشأت گرفته از قدرت تعقل او است و او را تمایز بخشید تا خودش، خودش را تعریف کند بی ارتباط با این موضوع نیست.

آنچه که امروز در شهرهای بزرگ کشورمان و به تبع آن در بیشتر شهرهای خودمان اعم از عقب‌ماندگی‌ها، پیشرفت ها، اصالت یافتن‌ها، از بین رفتن هویت ها، امید ها و نا امیدی‌ها شاهد هستیم نتیجه انتخاب خودمان است.

هرچه بادقت و تامل و دغدمندانه تر انتخاب کردیم نتایج بهتری را در مقیاس شهر مشاهده کردیم و هرچه بی تفاوت‌تر و بی‌انگیزه‌تر بودیم به همان نسبت از حیات شهرمان کاستیم.

انتخابات مجلس نیز از همان انتخاب‌ها و تصمیم گیری‌های مهمی است که برای یازدهمین بار پشت سر گذاشتیم و جایگاه قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قانون را برای چهار سال به دست افرادی سپردیم که قطعا نقش به سزایی در تعریف هویت ملی خواهند داشت.

این انتخاب ابتدای راه است و کمک ها، مطالبات و پیگیری‌های هر کدام از ما و عزم جمعی یاری رسان او در این مهم خواهد بود تا بجد بر مواضع بنیادی و اصلی ثابت قدم بماند و از طرف دیگر با نظارت جدی جلوی هرگونه فساد،کم کاری و مافیای مختلف رانت‌خوار و سودجو گرفته شود.

پیروز اول میدان انتخابات، مردم خواهند بود که رای آن ها حیات جامعه را تضمین می‌کند و در سپهر سیاسی جمهوری اسلامی مردم علاوه بر اینکه ولی‌نعمتان حاکمیت هستند، دائما به مطالبه‌گری و کنش‌گری سیاسی دعوت می‌شوند.

همه اینها مسیر تحقق تعریف کارکرد واقعی مناطق مختلف کشور که هرکدام کارکرد خاص خود را دارند را هموار و تسهیل خواهد کرد، و انرژی را در مسیر پیشرفت و رشد متمرکز خواهد کرد لذا بایستی دغدغه‌مند باشیم، بخوانیم، بدانيم و به دور از جهل به سهم خودمان مؤثر باشیم.

رضاچاوشان

انتهای پیام/