داوود خوش‌شکن، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قوچان در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون وضعیت بیماری کرونا و اقدامات پیشگیرانه در این شهرستان اظهار کرد: شایعات زیادی در رابطه با موضوع بیماری کرونا در جامعه مطرح شده است که بایستی مدیریت شود.

وی افزود: در شهرستان قوچان اقدامات پیشگیرانه انجام شده و تا این لحظه هیچ موردی از ابتلا به بیماری کرونا در قوچان مشاهده نشده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قوچان گفت: آموزش های دقیقی به منظور جلوگیری و پیشگیری از این بیماری بسیار تأثیرگذار بوده که این اقدام در سطح شهرستان آغاز شده است.

وی افزود: هنوز اقلام ضدعفونی در این رابطه دریافت و توزیع نشده است.

خوش‌شکن با اشاره به توزیع تراکت و پوسترهای آموزشی پیشگیری از بیماری کرونا تصریح کرد: جلسات متعددی با رابطان بهداشت و مدیران کلیه ادارات و پزشکان مراکز بهداشتی برگزار شده است.

وی ضمن اشاره به تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی افزود: از شهرداری در شورای اداری به منظور اقدامات ضدعفونی درخواست شده و لذا ناوگان حمل و نقل، تاکسی و اتوبوس‌ها در قوچان نیز به صورت روزانه ضدعفونی می شوند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قوچان خاطرنشان کرد: بازدید و سرکشی از بیمارستان ها و بیماران به عمل آمده و قطعا حفظ آرامش روحی و روانی جامعه در این موضوع دارای اهمیت است.

انتهای پیام/