به گزارش صبح توس؛ محسن عظیمی نژاد، رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور ظهر امروز با انتشار بیانیه این نوشت: به استحضار مردم شریف می رساند از مجموع 20 نفر بیماران دارای علائم دستگاه تنفسی فوقانی که در بیمارستان 22 بهمن نیشابور در طی یک هفته گذشته بستری شده بود نمونه گیری به منظور تشخیص احتمالی آلودگی به کروناویروس انجام گردید. وی تصریح کرد: خوشبختانه ده نفر از بیماران مذکور با بهبود وضعیت و بدست آوردن سلامتی خود از بیمارستان مرخص شده اند.

عظیمی نژاد ادامه داد: در این بین یک نفر از بیماران که دارای سن بالای هفتاد سال بوده است شب گذشته فوت گردیده که آزمایشات اولیه وی شواهدی به نفع ابتلای وی به کروناویروس نشان می دهد. به منظور نهایی نمودن تشخیص مراتب از طریق انستیتوپاستور، آزمایشگاه مرجع ویروس شناسی ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی تهران در حال پیگیری است که نتایج آن به زودی از طریق روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام خواهد شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: سایر بیماران بستری در بیمارستان تحت نظر بوده و خوشبختانه علائم بالینی آنها روند بهبودشان را نشان داده و منتظر نتایج اولیه آزمایشات آنها هستیم که در صورت منفی شدن از بیمارستان ترخیص خواهند شد. همشهریان عزیز به پیام های آموزشی دانشکده علوم پزشکی و وزارت بهداشت توجه نمایند و با رعایت مسائل بهداشت فردی به جلوگیری از انتشار ویروس کمک نمایند.

انتهای پیام/