علی فراهی در گفتگو با صبح توس؛ از محدودیت تردد کامیون‌های ترانزیتی در مرز لطف‌آباد درگز خبر داد و اظهار کرد: کشور ترکمنستان بدون هیچ‌گونه اطلاع قبلی، تردد کلیه کامیون‌های ترانزیتی با کشور خود را ممنوع اعلام کرده و تنها به کامیون‌های ترکمن اجازه ورود می‌دهد.

وی افزود: از سوی دیگر برای خروج از مرز ترکمنستان به سمت سایر کشورها، تنها کامیون‌های غیر ترکمنی اجازه خروج داشته و تریلی‌هایی که متعلق به کشور ترکمنستان هستند اجازه خروج ندارند.

فرماندار درگز با انتقاد از تصمیمات بدون اطلاع و یک‌باره کشور مقابل گفت این عمل ترکمنستان بدون رعایت عرف دیپلماتیک و هماهنگی قبلی بوده که مشکلاتی را برای کشور ما ایجاد کرده است.

فراهی تصریح کرد: این موضوع از طریق استانداری، وزارت امور خارجه و ملاقات مرزبانان شهرستان درگز با کشور مقابل در حال پیگیری است تا بتوان هر چه سریع‌تر مشکل را برطرف کرد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: احتمال می‌رود تصمیم یک‌باره کشور ترکمنستان به دنبال شیوع ویروس کرونا در ایران باشد؛ البته تمام تریلی‌هایی که از طریق مرز لطف‌آباد وارد کشور ما می‌شوند با هدف جلوگیری از شیوع عوامل بیماری‌زا ضدعفونی می‌شوند.

انتهای پیام/