به گزارش صبح توس؛ ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل‌آباد ظهر امروز در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان با بیان اینکه از اطلاع‌رسانی عمومی در خصوص کرونا نباید غفلت کرد، اظهار دشت: اطلاع‌رسانی خیلی می تواند در پیشگیری بسیار مؤثر باشد و همه دستگاه‌ها باید برای جامعه هدف خود برنامه آموزشی داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه گروه‌های پرخطر را در شهرستان باید شناسایی شوند و مراقبت‌های لازم صورت گیرد، خاطرنشان کرد: اماکن عمومی پرتردد را با روش‌هایی نظیر اطلاعیه‌ها، آموزش و حضور بیشتر باید مراقبت کرد.

فرماندار خلیل‌آباد با اشاره به اینکه شهرستان در مرحله پیشگیری قرار دارد و باید صد در صد آماده باشیم و یکی از کارکردهای کارگروه سلامت و امنیت غذایی پیشگیری است، تصریح کرد: آموزش‌های لازم در خصوص روش‌های پیشگیری از ویروس کرونا باید در سطح شهرستان به مردم ارائه شود.

وی ادامه داد: برای درمان کرونا در صورت وجود مورد مثبت باید برنامه داشته باشیم و یک کمیته اضطراری مخصوص این بیماری در سطح شهرستان تحت نظر کارگروه سلامت و امنیت غذایی باید تشکیل شود.

قاسم پور با بیان اینکه استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای پیشگیری باید در دستور کار قرار گیرد، اذعان کرد: آگاهی بخشی و دانش‌افزایی می تواند از کارکردهای فضای مجازی است و اگر از این ظرفیت استفاده کنیم قطعاً تأثیرگذاری بیشتری در خصوص پیشگیری خواهد داشت.

وی در پایان عنوان کرد: تنها مرجع پاسخگویی رسمی در فضای مجازی و حقیقی دانشگاه علوم پزشکی مشهد است و هر چه از این مرجع اطلاع‌رسانی شود مطمئناً قابل‌قبول است.

انتهای پیام/