به گزارش صبح توس؛ در پی ورود ویروس کرونا به کشور شاهد خبرهایی پیرامون شیوع این بیماری در برخی شهرها هستیم.
اطلاعیه‌ای فعلاً در خصوص تعطیلی مدارس طی روزهای آینده به منظور جلوگیری از شیوع کروناویروس در استان خراسان رضوی منتشر نشده است.
به محض دریافت اطلاعیه‌های جدید آن را به اطلاع مردم خواهد رساند.

حمیدرضا رحیمی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر بیمارستان‌های امام رضا (ع)، قائم (عج) و همچنین بیمارستان‌های کودکان "اکبر" و "شیخ" در مشهد برای درمان بیماران احتمالی مبتلا به کرونا به طور اختصاصی در نظر گرفته شده و به تدریج سایر بیمارستان‌ها نیز به این تعداد افزوده می‌شود.
وی افزود: شهرداری مشهد نیز اقداماتی را برای پیشگیری از کرونا از طریق ضد عفونی اتوبوس‌ها و قطارشهری و اختصاص چند سوله برای امور درمانی انجام داده است.
رحیمی ادامه داد: هم‌اکنون دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تمام سطوح اعم از پیشگیری، درمان و پشتیبانی، خرید وسایل و تجهیزات پزشکی برای کنترل بیماری کرونا آماده است.
وی مهم‌ترین راهکار پیشگیری از کرونا را رعایت بهداشت فردی دانست و گفت: دست ندادن و روبوسی نکردن، ضدعفونی کردن دست‌ها، پرهیز از حضور در اماکن عمومی در صورت امکان، توجه ویژه به سالمندان، کودکان و بیماران از توصیه‌های مهم بهداشتی برای پیشگیری و مبارزه با کروناست.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: از سوی دیگر مسافران خارجی ورودی به خراسان رضوی در پایگاه‌های مراقبت مرزی دوغارون در تایباد، باجگیران در قوچان، لطف آباد در درگز، سرخس و فرودگاه مشهد به طور مستمر از نظر احتمال ابتلا به بیماری‌های مختلف از جمله کرونا غربالگری می‌شوند.
وی ادامه داد: تاکنون هیچ موردی از بیماری کرونا در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد گزارش نشده است.
انتهای پیام/