به گزارش صبح توس؛ امیرحسین یزدان‌پناه، عضو شورای مرکزی جبهه آرمان‌خواهان واقع‌بین ظهر امروز در کرسی آزاداندیشی سیاسی که در دانشگاه صنعتی سجاد مشهد برگزار شد، اظهار کرد: به نظر می‌رسد جریان اصلاحات با ثبت نام افرادی که پیش از آن رد صلاحیت آن‌ها بر اساس قانون مشخص بوده است، فضایی را علیه نظام حاکم و شورای نگهبان ایجاد کرده است که این فنری می‌شود تا افراد دیگر از این جریان بتوانند وارد مجلس شوند.

وی با تأکید بر اینکه اولین ویژگی تشکیلات حزبی صداقت است، گفت: اصلاحات اول بیان داشت که برای انتخابات مجلس یازدهم، لیستی ارائه نمی‌دهد اما پس از چند روز شاهد آن بودیم که علی‌رغم ادعای مطرح شده از طرف آن‌ها، لیست انتخاباتی دادند؛ این کار درستی نبود زیرا اگر می‌گویند که لیست نمی‌دهیم پس تا پایان نباید لیست می‌دادند از طرف دیگر چرا وقتی تکثر اصولگرا را دیدند لیست دادید؟!

عضو شورای مرکزی جبهه آرمان‌خواهان تصریح کرد: در مجلس باید در خصوص جوان‌گرایی آن با احتیاط عمل کرد زیرا در مجلس شورای اسلامی نیاز است تا تصمیمات پخته‌تری گرفته شود و رهبری فرمودند باید افرادی که به مجلس وارد می‌شوند، ترکیبی از پختگی و جوان‌گرایی داشته باشند.

یزدان‌پناه با بیان اینکه به ائتلاف اصولگرایان نیز نقدهایی زیادی وارد است، گفت: ما در جبهه آرمان‌خواهان از ائتلاف اصولگرایان خارج شدیم زیرا بر شاخص‌ها و نحوه انتخاب افراد، مشخص و شفاف نبود و باز هم شاهد لیست گذشته هستیم، با این وجود باز هم ما از این لیست حمایت می‌کنیم.

وی خاطر نشان کرد: مشکل اصلی امروز کشور ما مسائل اقتصادی است و سیاسی نیست زیرا تورمی که با شیب ملایمی که آقای روحانی گفتند، دارد پدر ما را در میاورد و اگر نگاهی به چند دهه گذشته بکنیم می‌بینیم در دوره‌های آقای خاتمی، رفسنجانی و روحانی هر ده سال از ارزش پول ملی یک صفر کم شده است.

عضو شورای مرکزی جبهه آرمان‌خواهان با بیان اینکه آقای روحانی تمام تخم‌مرغ‌هایش را در سبد برجام و امریکا گذاشته است، افزود: چرا اصلاحات اشتباهات استراتژیک خود را نمی‌پذیرند و باز هم شاهد آن بودیم که آقای خاتمی از چهار سال اول آقای روحانی حمایت کرده است، آن هم فقط به خاطر یک برجام که آن هم نتوانست به خوبی اجرایی کند اما شاخص‌های اقتصادی چه می‌شود؟!

یزدان‌پناه تصریح کرد: جریان‌های سیاسی باید مسئولیت اشتباهات خود را بپذیرند ولی چند بار جریان اصلاحات اشتباهات خود را قبول کرده است‌؟ از طرف دیگر امروز شاهد آن هستیم که برخی به قانون نظارت استصوابی نقدهایی وارد می‌کنند این در حالی است که این همان قانونی است که آقای خاتمی، روحانی و نمایندگان مجلس دوره دهم را تائید صلاحیت کرد.

وی عنوان کرد: این تفکری که می‌گوید ما چون نمی‌توانیم نفت بفروشیم، آینده بدی داریم باید برود و تفکری بیاید که بگوید از همین شرایط، ایجاد ثروت می‌کنیم و این فرد می‌تواند متعلق به هر جریان فکری و سیاسی باشد.

عضو شورای مرکزی جبهه آرمان‌خواهان در پایان خاطر نشان کرد: چرا اصلاحات برای خود خط قرمز تعیین نمی‌کند تا اگر کسی از این خط قرمزها عبور کرد بگویند این فرد با ما نیست؟ هیچ‌گاه اصلاحات این خط را ایجاد نکرده است.

انتهای پیام/