به گزارش صبح توس؛ مرتضی کامل نواب، دبیرکل جبهه آرمان‌خواهان واقع‌بین ظهر امروز در کرسی آزاداندیشی سیاسی که در دانشگاه صنعتی سجاد مشهد برگزار شد، اظهار کرد: اگر در زمان تصویب برجام در مجلس بودم به برجام با شروط خاصی رأی مثبت می‌دادم اما قطعاً به FATF رأی منفی می‌دادم.

وی با اشاره به اینکه در دوره دهم مجلس شورای اسلامی از ظرفیت‌های مجلس کمتر استفاده شده است، گفت: اصلاحات یکی از جریانات موجود در کشور است که مواضع خود را به صورت مشخص بیان نمی‌کند و کاشکی مسئولان اصلاحات برای مردم شفاف سازی کنند که چرا در این دوره از انتخابات مجلس، ابتدا گفتند لیست انتخاباتی نمی‌دهیم و پس از آن شاهد بودیم که این جریان لیست دادند از طرف دیگر نیز از این جریان می‌خواهیم مواضع خود را در خصوص افراد مختلف مشخص کنند.

کامل نواب ادامه داد: اصلاحات از کنار هم قرار گرفتن ضرر کردند مانند زمانی که از روحانی حمایت کردند با این وجود باید اذعان کنیم که اصولگرایان نسبت به اصلاحات در انتخابات اخیر در خراسان رضوی قوی‌تر عمل کرده‌اند.

دبیرکل جبهه آرمان‌خواهان واقع‌بین با بیان اینکه فضایی ایجاد شده که می‌توان عملکرد دستگاه‌های مختلف را نقد کرد که فضای بسیار خوبی است، افزود: آیا عملکرد دولت بر بی‌انگیزه بودن مردم برای انتخابات تأثیری ندارد؟! آیا واقعاً مشکل مردم این است که فلان فرد توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شده است این در حالی است که مشکل مردم این است که پس از دو دوره که به لیست اصلاحات رأی دادند باز هم شاهد این بودند که اوضاع اقتصادی حل نشده است، در واقع معضل کشور ما اقتصادی است نه سیاسی که برخی از اصلاح طلبان مطرح می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: متأسفانه باید بگوییم این افرادی که با نام مستقلین به مجلس رفته‌اند، فاتحه مجلس دهم را خواندند زیرا هر جا به نفعش نباشد می‌گوید من از این طرف نیستیم و به طرف دیگر غش می‌کنند از طرف دیگر مشکل کنونی کشور مدیریتی و دولتی است که حال ندارد کار و خدمت کند.

کامل نواب با بیان اینکه مرکز پژوهش‌های مجلس برای بودجه 99 اعلام کرد که در سال آینده با پنجاه درصد کسری بودجه مواجه می‌شویم، گفت: بسیاری از اصلاح طلبان می‌گویند که دلیل این کسری بودجه تحریم‌هایی است که باعث شده دولت نتواند نفت بفروشد این در حالی است که دولت می تواند با اجرای درست قانون مالیاتی بسیاری از این کسری‌های بودجه جبران می‌شود و باید گفت چرا دولت نمی‌رود از نور چشمی هایش مالیات بگیرد.

دبیرکل جبهه آرمان‌خواهان واقع‌بین ادامه داد: چرا دولت نمی‌رود از ثروتمندان مالیات بگیرد و می‌گوید این کار سرک کشیدن در زندگی خصوصی مردم است اما جایی که قرار می‌شود به مردم یارانه بدهند میگویید شما فلان اموال را دارید و یارانه به شما تعلق نمی‌گیرد حالا اینجا سرک کشیدن به زندگی شخصی مردم نیست؟!

وی در پایان تأکید کرد: چرا اصلاحات تکلیفش را با روحانی مشخص نکرده است از طرف دیگر ابتدا اصلاحات باید تکلیف خودش را مشخص کند بعد از آن در عرصه‌های مدیریتی و سیاسی ورود کند.

انتهای پیام/