به گزارش صبح توس؛ سرتیپ علی بلالی، فرمانده هوافضای سپاه پاسداران، سه شنبه شب در یادواره شهدای محور مقاومت در مسجد جامع تربت حیدریه اظهار کرد: از فردای پیروزی انقلاب اسلامی آمریکایی ها با راه اندازی شورش های منطقه ای و فتنه ها و قائله های قومی مذهبی درصدد بودند تا شهرها و استانهای مرزی را از کشور جدا کنند اما حضور در صحنه مردم مانع اجرای این توطئه شد.

بلالی بیان کرد: اوج این توطئه ها در حمله نظامی برای آزادسازی گروگانهای خود در اردیبهشت ۵۸ بود که امدادهای الهی در صحرای طبس امریکایی ها را غافلگیر کرد و در ادامه با تحریک و تجهیز صدام ۸ سال جنگ تحمیلی را علیه این ملت به راه انداختند.

وی تصریح کرد: در شرایطی که تاریخ چند هزار ساله ایران دستخوش اتفاقات و جنگ های متعددی شده بود و بخشهای بزرگی از این سرزمین جدا شد، شهدای گرانقدر برای نخستین بار در تاریخ ایران در دوران ۸ سال جنگ سخت تحمیلی اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک این مرز و بوم به دست دشمن بیفتد.

بلالی، ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را یک اشتباه محاسباتی بزرگ ایالات متحده برشمرد و افزود: وقتی سیاستمداران آمریکایی اراده ملت ایران و نظام را در انتقام سخت به درستی درک کردند بارها با پیام های متعدد از طریق کشورهای مختلف در گام نخست تهدید می کردند که چنانچه اقدامی تلافی جویانه انجام شود پاسخ خواهند داد، اما در ادامه گفتند تحریمهای بعد برجام را لغو می کنیم، اما با پاسخ کوبنده موشکی ایران به عین الاسد که ۱۲۰ کشته برجای گذاشت مواجه شدند.

وی بیان کرد: همانطور که انقلاب اسلامی آمریکایی ها را از کشور اخراج کرد، خون بهای حاح قاسم و شهدای محور مقاومت بی شک به زوال ایالات متحده از منطقه منجر خواهد شد.

فرمانده هوافضای سپاه به دقت موشک های نقطه زن سپاه اشاره کرد و افزود: روزی دقت موشک های کشور کیلومتری بود اما به فضل خدا و پشتوانه شهید تهرانی مقدم و سایر شهدای عزیز و متخصصین، این دقت امروز به مرحله ای رسیده که هر نقطه ای از پایگاههای آمریکایی را در منطقه هدف قرار می دهد.

وی رسالت امروز جامعه را بعد از راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن را حضور حداکثری در انتخابات مجلس عنوان کرد و افزود: نیاز جامعه امروز مجلس قوی و کارآمد با نمایندگانی شجاع و نترس است که اسیر کنوانسیون های استعماری و استکباری نشوند و با نگاه به داخل کشور را بسازند.

انتهای پیام/