به گزارش صبح توس؛ رویا حیدرزاده، مسئول سازمان بسیج جامعه زنان خراسان رضوی صبح امروز در اختتامیه چهارمین جشنواره فرهنگی هنری شبیه یاس که در سالن انقلاب مجتمع فرهنگی آیه‌های مشهد برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اهدافی که در بسیج جامعه زنان دنبال می‌شود، ترویج فرهنگ اسلامی و ارزش‌های انقلابی و اسلامی به ویژه در حوزه زنان و خانواده که متأسفانه امروز ضعف‌ها و نارسایی‌های جدی در این حوزه داریم.

وی افزود: تأثیرگذارترین ابزار در انتقال مفاهیم انقلابی و ارزشی، ابزار هنری است لذا ما در جامعه زنان به دنبال این بوده‌ایم که بتوانیم به واسطه جشنواره‌هایی همچون جشنواره شبیه یاس به این هدف برسیم که در این راستا طی 4 سالی که این جشنواره در حال برگزاری است، توانسته است مخاطب خودش را به دست بی آورد.

حیدرزاده با بیان اینکه بخش آموزشی این جشنواره که حدود دو سال از راه‌اندازی آن می‌گذرد، گفت: این جشنواره را از سایر جشنواره‌های دیگر متمایز می‌کند از این رو توانسته‌ایم در سطح آموزش و توانمندی مربیان در سطح محلات موفقیت‌های خوبی به دست آوریم همچنین توانسته‌ایم در جهت آموزش، شناسایی و توانمندسازی هنرمندان مختلف در سطح محلات اقدامات قابل توجهی را انجام دهیم.

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان خراسان رضوی ادامه داد: امسال جشنواره شبیه یاس از نظر کیفی و کمی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشت و در 5 قالب در سطح استان برگزار شد که می‌توان به قالب‌های سرود، استندآپ کمدی، نقالی و پرده خوانی، گویندگی و مجریگری اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه امسال بیش از هزار اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد، خاطرنشان کرد: در برگزاری این همایش، آستان قدس رضوی و شهرداری مشهد نیز ما را یاری رساندند که جا دارد از تلاش تمامی افرادی که در برگزاری این همایش به ما کمک کردند، تشکر کنم.

حیدرزاده تصریح کرد: در پایان این هفته جشن بلوغ سیاسی و حماسی مردم ایران و به خصوص بانوان را داریم و انشا الله شاهد با حضور گسترده و پرشور در انتخابات مشت محکمی بر دهان بدخواهان جمهوری اسلامی ایران بزنیم و با انتخابی آگاهانه قدمی در حل مشکلات کشور برداریم.

 انتهای پیام/