محمود شبان، مدیر جهاد کشاورزی خلیل‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، اظهار داشت: به‌رغم افزایش قیمت دلار و درهم که متناسب با قیمت کشمش است باید قیمت این محصول هم افزایش یابد ولی متأسفانه با توجه به مشکلاتی که برای صادرات کشمش وجود آمده، تقاضا برای کشمش کاهش‌یافته است.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: به دلیل عدم صادرات کشمش منطقه در یک ماه اخیر، برخی از دلالان و واسطه‌ها تبانی کرده و با کاهش قیمت، حقوق کشاورزان و باغداران را تضییع می‌کنند.

مدیر جهاد کشاورزی خلیل‌آباد تصریح کرد: طی هماهنگی‌های به آمده تلاش می‌شود همان‌گونه که سازمان تعاون روستایی در خرید توافقی زعفران ورود داشته، برای جلوگیری از کاهش قیمت کشمش هم ورود کند.

وی اذعان کرد: از ابتدای امسال 20 درصد میزان صادرات کشمش به نسبت مدت مشابه سال قبل افزایش یافت ولی مشکلی که در شهرستان داریم این است که محصول کشمش منطقه به‌صورت مستقیم صادر نمی‌شود و با واسطه صورت می‌گیرد.

شبان با بیان اینکه عمده کشمش طلایی شهرستان صادراتی هستند، عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود از 10 تا 12 هزار تن کشمش طلایی که در شهرستان تولید داریم 10 هزار تن آن صادرشده باشد.

انتهای پیام/