محمد ابراهیمی، رئیس هلال احمر درگز در گفتگو با صبح توس؛ از ارسال محموله کمک‌های مردم شهرستان درگز به مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

وی افزود: این کمک‌ها شامل قند، چای، روغن مایع، قریب به دو تن برنج، 80 دست لحاف و تشک نو، 20 تخته پتو و مقداری حبوبات و لوازم بهداشتی بود که مبلغ کل آن‌ها با احتساب کمترین قیمت بازار، 52 میلیون تومان برآورد شده است.

رئیس هلال‌احمر درگز گفت: این کمک‌ها علاوه بر مردم درگز، از روستاهای داغدار، حصار شیلگان، تاج‌الدین، منطقه درونگر، میناقلعه منطقه میانکوه و سایر روستاهای شهرستان جمع‌آوری و پس از بسته‌بندی و بارگیری به مرکز ارستان ارسال شد.

ابراهیمی تأکید کرد: کمک‌های ارسال شده تماماً بر اساس نیازهایی بود که از سمت استان سیستان اعلام شده بود؛ البته مقداری لوازم دست‌دوم هم در بین کمک‌های مردمی وجود داشت که از فرستادن آن‌ها به مناطق سیل‌زده خودداری کردیم چرا که ارسال اقلام دست‌دوم ممنوع است.

این مقام مسئول تشریح کرد: کمک‌های جمع‌آوری‌شده مردم درگز، پس از تجمیع با سایر شهرهای استان، به مناطق سیل‌زده ارسال شده و توسط نیروهای هلال‌احمر درگز و سایر شهرها در مناطقی که به استان خراسان اختصاص داده‌شده توزیع خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جمع‌آوری کمک‌های مردمی تا زمانی که مردم مناطق سیل‌زده به آن‌ها نیاز داشته باشند ادامه دارد و با رسیدن به حدنصاب، بسته‌بندی و بارگیری خواهند شد.

انتهای پیام/