به گزارش صبح توس؛ اسماعیل نصرآبادی صبح امروز در جلسه با رسانه ها در محل فرمانداری با بیان اینکه براساس قانون شفافیت و نظارت بر تأمین مالی فعالیت‌های انتخاباتی در انتخابات پیش رو کاندیداها می‌بایست نماینده مالی خود را به فرمانداری‌های مرکز حوزه انتخابیه معرفی کنند اظهار داشت:تاکنون تنها 15 نفر از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی نماینده مالی خود را معرفی کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 39 نفر برای انتخابات مجلس خود را در معرض آرا مردم قرار داده‌اند تصریح کرد: حوزه انتخابیه سبزوار شامل شهرستان‌های سبزوار جوین جغتای خوشاب و داورزن است که از این تعداد 2 نفر انتخاب‌شده و کرسی نمایندگی مجلس را پر خواهند کرد.

نصرآبادی در ادامه به قانون ابلاغی رئیس‌جمهور در تاریخ 23 بهمن‌ماه اشاره کرد و افزود: مطابق این قانون نمایندگان نامزدها باید شماره‌حساب بانکی مرتبط با نماینده و امورات تبلیغات را به مراجع قانونی معرفی نمایند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری سبزوار همچنین در خصوص نظارت بر تخلفات تبلیغاتی کاندیداها در سبزوار بابیان اینکه رفتار نامزدها به‌صورت روزانه پیگیری می‌شود افزود: این رصدها تنها مختص به تبلیغات فیزیکی نمی‌شود و فضای مجازی نیز به‌صورت مستمر رصد و هرگونه تخلف ثبت و گزارش می‌شود.

وی با اشاره به اینکه 23 مورد تخلف تبلیغاتی در خصوص نامزدها ثبت‌شده است ادامه داد: برخی از این تخلفات ازجمله تبلیغات پیش از موعد شروع و یا نصب پوستر با ابعاد بزرگ‌تر از حد مجاز و غیره بوده است.