محمد صادق مجتهدی، شهردار تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: گسترش شهر و افزایش جمعیت شهری موجب ترافیک معابر شهر می شود که این ترافیک برای نهادهای خدمت رسانی همچون اورژانس و آتش نشانی که با امنیت و جان شهروندان سر وکار دارند مشکلاتی را ایجاد کرده و باید به فکر راهکارهایی باشیم تا ارائه خدماتی اینچنین حساس به شهروندان در کوتاه ترین زمان ممکن صورت گیرد.

وی تصریح کرد: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تربت حیدریه با وجود اینکه سازمان نوپایی است اما تا کنون اقدامات و برنامه های خوبی را اجرایی و عملیاتی کرده است.

محتهدی خاطر نشان کرد: در ایام دهه مبارک فجر به همت یکی از خیرین نیک اندیش سه دستگاه موتور سیکلت نیمه سنگین به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال به سازمان آتش نشانی اهدا شد تا نسبت به تجهیز آنها اقدام و عملیاتی شوند.

وی گفت: در برخی از حوادث و آتش سوزی ها در همان لحظات ابتدایی امکان اعزام خودرو سنگین به محل وجود ندارد و یا در برخی از عملیات ها مانند مارگیری، گیر کردن اشیاء حلقوی، درب آسانسور، اصلا نیازی به خودور نیست و می توان با کمک این موتور سیکلت ها با سرعت و راحت تر به محل حادثه رفت.

شهردار تربت حیدریه بیان کرد: در برخی موارد همچون مراسمات مذهبی در ایام خاص نیز با توجه به ترافیک و حضور جمعیت در خیابانها، این موتور سیکلت ها بسیار کارایی دارند.

وی ضمن قدردانی از این خیر نیک اندیش، هزینه تجهیز این موتور سیکلت ها را حدود ۱۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: یکی از این موتور سیکلت ها به مناسبت دهه مبارک فجر تجهیز و عملیاتی شده و دو دستگاه دیگر نیز تا نیمه اسفند ماه و در راستای برنامه های استقبال از بهار تجهیز می شوند.

مجتهدی اظهار داشت: هر چند که یکی از فاکتور های مهم در انجام ماموریت های آتش نشانی و خدمات ایمنی داشتن دانش و نیروی زبده و مهارت دیده است ولی نباید امکانات و تجهیزات را نادیده گرفت، چرا که قیمت تجهیزات بسیار افزایش داشته و منابع مالی محدودی که در اختیار داریم جوابگوی نیازهای سازمان نیست و از این رو از خیرین محترم خواهشمندیم به این حوزه نیز نگاهی ویژه داشته باشند و ما را در تهیه تجهیزات یاری کنند.

انتهای پیام/