به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام سید محمدکاظم طباطبایی، امام‌جمعه کاشمر ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان ضمن تقدیر از حضور کم‌نظیر مردم شریف، بزرگوار و شهیدپرور کاشمر در راهپیمایی 22 بهمن، اظهار داشت: مردم کاشمر در روز 22 بهمن سنگ تمام گذاشتند و با حضور خود دشمنان قرآن و پیامبر را خشمگین کردند.

وی با بیان اینکه ملت ایران در آستانه یک آزمایش بزرگ سیاسی و امتحان الهی و تکلیف شرعی هستند، خاطرنشان کرد: کمتر عبادتی پیدا می‌شود که همه این جنبه‌ها در آن وجود داشته باشد و بنابراین شرکت در انتخابات پشتوانه قدرت، اقتدار، انسجام و دوام نظام و انقلاب خواهد بود.

خطیب جمعه کاشمر با تأکید بر اینکه اگر در این راه کوتاهی شود امکان ادا و قضا وجود ندارد، تصریح کرد: مواظب باشیم که در آن روز به‌عنوان یک تکلیف شرعی همانند جهاد در راه خدا حضور پیدا کنیم.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری، اذعان کرد: انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید با علم و آگاهی در این انتخابات شرکت کنیم.

طباطبایی با بیان اینکه بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری باید فردی را انتخاب کنیم که مؤمن، انقلابی، شجاع، کارآمد و طرفدار عدالت باشد، عنوان کرد: نماینده‌ای که از حرف زدن علیه فلان قدرت غربی و استکباری هراس دارد نمی‌تواند نماینده مردم انقلابی ایران باشد.

وی با تأکید بر اینکه انتخابات حق مردم است و رأی آن‌ها امانت الهی در دست مسئولان است و باید همه توان خود و با بی‌طرفی، دقت خود را برای صیانت از آرای مردم به‌کارگیرند، تشریح کرد: کوتاهی در این وظیفه سنگین گناهی نابخشودنی است.

امام‌جمعه کاشمر خطاب به نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: کسی که می‌خواهد به مجلس راه یابد می‌داند که مجلس مکان مقدس و جایگاه رفیع است و در رأس امور قرار دارد و شایسته است که فردی که می‌خواهد قانون‌گذار باشد قانون و مقررات را رعایت کند.

وی با اشاره به اینکه نامزدهای انتخاباتی باید از رفتار غیرمعقول، نسنجیده، خلاف شرع و قانون شدیداً پرهیز کنند، تأکید کرد: مردم هوشیار و بصیر هستند و رفتار تک‌تک نمایندگان را در نظر دارند و بر اساس رفتار و موضع‌گیری‌ها درباره نامزدها قضاوت می‌کنند.

انتهای پیام/