به گزارش صبح توس؛ رحجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی امام‌جمعه درگز در خطبه‌های نماز جمعه 25 بهمن ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تقوا دریچه ورودی انسان به بهشت جاودان است.

وی در ادامه با اشاره به توصیه امام کاظم (ع) به هشام گفت: فروتنی در مقابل سخن حق، سکوت و تفکر فراوان و تواضع از نشانه‌ها و ویژگی‌های انسان‌های عاقل است.

حجت‌الاسلام ایروانی با تبریک ولادت حضرت زهرا (س) تشریح کرد: آن حضرت در عبادت، در نقش همسری و مادری، در بندگی خدا و در حوزه مسائل اجتماعی و سیاسی و ولایت شناسی الگوی خوبی برای همه انسان‌ها بود به‌نحوی‌که پیامبر گرامی اسلام در مورد ایشان فرمودند اگر همه خوبی‌های عالم به شکل فردی در بیاید، آن فرد فاطمه است، بلکه فاطمه بزرگ‌تر است از همه خوبی‌ها و زیبایی‌های عالم.

امام‌جمعه درگز ضمن تقدیر از حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن که بسیار باشکوه‌تر و بهتر از سال‌های گذشته در چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی برگزار شده بود تأکید کرد: این اولین آزمونی بود که الحق مردم ایران به‌خوبی و با موفقیت تمام آن را پشت سر گذاشتند اما آزمون انتخابات بسیار مهم‌تر و سرنوشت‌سازتر از راهپیمایی است.

وی خطاب به تمام واجدین شرایط رأی دادن تصریح کرد: خدای متعال روز قیامت بابت رأیی که به صندوق انداخته‌ایم از ما سؤال خواهد کرد و ما باید برای رأی خود حجت شرعی داشته باشیم؛ علاوه بر آن انتخاب حق‌الناس هم هست و اگر با انتخاب اشتباه خود یک مسئول ضعیف را روی کار آورده و ضعف او باعث فشار روی عده‌ای از مردم شد بدون شک در ضعف و گناه او شریک هستیم.

حجت‌الاسلام ایروانی ابراز کرد: در این میان فردی که در نظام اسلامی برای خدمت به مردم قصد کاندید شدن دارد فقط و فقط باید به بیان توانایی و شایستگی‌های خود پرداخته و از تخریب دیگران خودداری کند؛ اگر پیروز شد خدا را شکر کند و اگر نشد بازهم شاکر باشد که خدا این بار سنگین را از روی دوش او برداشته.

امام‌جمعه درگز گفت: من تاکنون از هیچ‌یک از کاندیدا حمایت نکرده و نخواهم کرد اما به مردم توصیه می‌کنم معیار انتخاب خود را آیات قرآن و بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ویژگی‌های فرد اصلح قرار دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس آیات قرآن فرد اصلح کسی است که دنیا و مادیات نزد او ناچیز باشد، اهل ایمان و توکل به خدا باشد، در شرایط بحرانی اجتماع زمام نفس خود را نگه دارد، اهل مشورت با خردمندان بوده و در مقابل ظالم از حق مظلوم دفاع کند؛ اگر این معیارها محقق شد انشالله یک مجلس انقلابی روی کار خواهد آمد که با کمک به دولت، مایه آبرو و پیشرفت کشور و نظام خواهد بود.

انتهای پیام/