به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام علی ناهیدی، امام‌جمعه خلیل‌آباد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بابیان اینکه انتخابات مسئله مهمی است که یک آزمون بزرگ محسوب می‌شود، اظهار داشت: انتخابات با اعلام فهرست نهایی تائید صلاحیت شدگان و آغاز فعالیت‌های تبلیغاتی، وارد مرحله حساس خود شده است.

وی با تأکید بر اینکه سعی و جهاد اصلی همگانی در این هفته تلاش برای افزایش شور انتخاباتی در میان مردم باشد، خاطرنشان کرد: میانگین حضور مردم در ده دوره گذشته انتخابات مجلس شورای اسلامی تقریباً 60 درصد است که از 51 درصد تا 71 درصد بوده است.

خطیب جمعه خلیل‌آباد با اشاره به اینکه باید این را بدانیم که میانگین مشارکت مردم در انتخابات مجلس کشورهای مدعی دموکراسی کمتر از 40 درصد است، تصریح کرد: مشارکت مردم ایران در انتخابات مجلس 12 درصد بیشتر از کشورهای مدعی دموکراسی است ولی انتظار از ایران انقلابی بیش از این‌ها است.

وی بابیان اینکه قبولی مردم در آزمون انتخابات در گرو دو اتفاق انتخابات خوب به معنای شرکت فعال و انتخاب خوب به معنای انتخاب اصلح با معیارهای انقلابی است، اذعان کرد: کاندیداها باید بدانند که نمایندگی مردم به نمایندگی خوبی‌ها و عظمت ملت بزرگ ایران بودن است و نماینده مردم بودن یک امانت الهی است که مردم به آن‌ها می‌سپارند.

ناهیدی با تأکید بر اینکه نماینده باید برای حل مشکلات کشور و حوزه انتخابیه خود برنامه داشته باشد و بداند که این، میدان رقابت برای خدمت است و میدانی برای رسیدن به ریاست نیست، عنوان کرد: در تبلیغات انتخابات باید اصل قانونی و شرعی و اثبات توانمندی و برنامه کاندیدا باید مدنظر باشد و جایی برای نفی دیگران نباشد.

وی با اشاره به اینکه نماینده باید نسبت به گذشته نقد داشته باشند ولی بیان نقد با نفی متفاوت است و در تبلیغات انتخاباتی خود سعی کند مشارکت حداکثری را تقویت کند، تشریح کرد: مجریان انتخابات با رعایت اصل بی‌طرفی تلاش کنند که شاهد یک انتخابات دشمن‌شکن در آغاز گام دوم انقلاب باشیم.

امام‌جمعه خلیل‌آباد در پایان از حضور بی‌سابقه، پرشور و انقلابی مردم مؤمن و ولایتمدار شهرستان خلیل‌آباد در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه سال جاری تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/