به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: مردم نخستین امتحان را با راهپیمایی شکوهمند ۲۲ بهمن نمره بالا را کسب کردند و دومین آزمون یعنی شرکت حداکثری در انتخابات و انتخاب فرد اصلح است و ایمان داریم که ملت در این امتحان دشمن را برای چندمین بار در آغاز گام دوم انقلاب مایوس خواهد کرد.

وی به شاخصه های انتخاب اصلح اشاره کرد و افزود: یکی از شاخص های افراد اصلح آن است که دارای علم و درایت و ایمان به خدا و مدیریت اسلام برجامعه باشد و صرف اعتقاد به خدا کفایت نمی کند، بلکه در این عرصه ایمان، جلوه اصلی او و مدیریت جامعه اسلامی است که مدیریت تحت اداره انسان های مومن جامعه باشد.

عصمتی خاطر نشان کرد: دومین شاخصه نماینده اصلح روحیه ظلم ستیزی و جهاد فی سبیل الله است که این انسان برتری بر دیگران دارد چراکه خدا انسان های مجاهد را بر دیگران برتری داده است.

خطیب جمعه تربت حیدریه بیان کرد: سومین شاخصه یک نماینده اصلح آن است که به دنیا بعنوان نگاه ابزاری داشته باشد و اگر مسوولیتی می پذیرد برای رسبدن به قدرت و متصب نباشد بلکه ابزاری برای تحقق به ارزشهای والای انسانی و اسلامی باشد که جلوه آن را در سپهبد شهید جهان اسلام حاج قاسم سلیمانی متبلور شده است.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی تصریح کرد: باید کسی را انتخاب کنیم که تسلیم شیطان و معاصی الهی نباشد و از گناهان کبیره پرهیز می کنند و این مطلب را هم به کاندیداها و هم طرفداران توصیه می کنم که هرچه می توانید خودتان را تثبیت کنید و یکدیگر را تخریب نکنید چرا که ابروی مومن مانند خون مومن است.

وی به طرفداران کاندیداها توصیه کرد که حضرت امیر فرمود بدخت تر از هر کس، کسی است که دین و اخرت خود را برای دیگری از دست می دهد، لذا باید کسی را انتخاب کتیم که رعایت اصول را داشته باشند.

وی افزود: شاخصه چهارم فرد اصلح ان است که دعوت خدا را اجابت کند و در راستای این اجابت در جهت اقامه نماز که مظهر بندگی خداوند متعال است تلاش کند و ظلم ستیز باشد و نه ظلم پذیر، کسانی که هرگاه ظالم به آنها روی می اورند مقاومت می کنند و تسلیم نمی شوند.

امام جمعه تربت حیدریه اظهار داشت: نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد و توانمند نیاز دارد تا بتواند در برابر استکبار و حیله های آن باایستد چرا که خدا وعده داده که حق پیروز است.

انتهای پیام/