به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله حسینی خراسانی، عضو مجلس خبرگان رهبری ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی با تبریک سالروز میلاد حضرت زهرای مرضیه(ع) اظهار داشت: حضرت زهرا(ع) می‌فرمایند که جهاد عزت اسلام و اطاعت از ما سبب نظم در امت می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: از حضور پرشور و شکوه و تماشایی ملت با نجابت و مردم فداکارمان در مراسم 22 بهمن صمیمانه تشکر می‌کنم، یاد و خاطره سردار نامی انقلاب، محبوب قلوب حاج قاسم سلیمانی  یار وفدارش ابومهدی المهندس و جوانان پاک و نازنین همراهشان را گرامی می‌داریم و به روح پرفتوح این سردار بزرگ که امید و آرزوی شفاعت وی را دارم درود می‌فرستم.

حسینی افزود: حضرت زهرا(ع) در خطبه‌ای پرشور و باشکوه حکمت 20 حکم و فلسفه 20 قانون اعتقادی، معرفتی، سیاسی و اجتماعی را بیان کرده‌اند که البته همین بیانات در سخنان حضرت علی(ع) نیز وجود دارد و در نهج‌البلاغه ایشان آنها را بیان کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: خداوند متعال ایمان در دل‌ها را مایه پاکیزگی از شرک قرار داده است، حتما برادران و خواهران عزیز توجه دارند که اساس و ریشه و منشاء پیدایش همه مفاسد شرک است، آن حقیقتی که جامعه را پاک و نورانی و دل‌ها را پاکیزه می‌کند، ایمان است به هر اندازه‌ای که در دل‌ها و خانواده‌ها و جامعه نور ایمان باشد، به همان اندازه برکات انسانی و اجتماعی و خیرات مادی و معنوی نیز خواهد بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: هر کجا کاستی و پلشتی است ریشه در شرک دارد، اگر در عمق دل انسان‌ها ایمان به خدا، ایمان به رسول خدا(ص) و حجج پروردگار و ایمان به قبر و قیامت و حساب و ایمان به کتاب و عدل خدا باشد، اصلا پدیده پلیدی به نام زورگویی و ظلم و تجاوز معنا و مفهوم پیدا نمی‌کند.

حسینی با اشاره به مظاهر ظلم و تجاوز تصریح کرد: یکی از مظاهر ظلم این است که انسان‌ها به راحتی یکدیگر را مورد اتهام قرار داده و به یکدیگر تهمت بزنند و افترا و دروغ بگویند.

وی گفت: در حد تذکر عنوان می‌کنم که هر کاندیدای مجلس شورای اسلامی با استفاده از فرصتی که نظام و خون شهدا در اختیارش قرار داده برای معرفی خودش و ارائه طرح و ایده خود استفاده کنند که اگر به مجلس راه یافتند برای مثال طرحشان برای حل معضل بیکاری این است و اگر کسی به این طرح اشکالی دارد و یا برای آن نظر متمم و مکملی دارد باید عنوان کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: همچنین نماینده و نامزد باید در حوزه بین‌المللی رویکردش را بگوید برای مثال عنوان کند اعتقادم این است که اگر قرار باشد عزت جمهوری اسلامی را قدرتمندانه حفظ کنیم از مذاکره با آمریکا، آبی گرم نمی‌شود و نتیجه‌ای عایدمان نمی‌شود.

حسینی تصریح کرد: گاهی نماینده از برنامه خودش چیزی نمی‌گوید و صرفا به‌دنبال تخریب دیگران است و این در نظام اسلامی خلاف موازین ایمانی است، دموکرات‌های آمریکایی از این قماش تبلیغات دارند.

وی بیان کرد: شهری موسوم به اسم مقدس در هیچ کجای جهان جز مشهدمقدس نداریم که به وجود نازنین حضرت رضا(ع) مطهر و پاک است و کل کشور امروز با خون مقدس شهیدان پاک و منزه است.

انتهای پیام/