به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام علی شیرازی، نماینده ولی‌فقیه در نیروی قدس سپاه صبح امروز در مراسم بزرگداشت چهلمین روز شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: اینجا جمع شده‌ایم تا بگوییم پیروی راه سردار سلیمانی هستیم و نمی‌گذاریم راهی که این سردار شهید رفته است کم‌رنگ شود.

وی با بیان اینکه نیروی‌های قدس به همراه سپاه پاسداران و جبهه مقاومت با تمام وجود ایستاده‌اند تا انتقام سختی از دشمنان بگیرند، افزود: سیلی اول را زدیم و همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند انتقام سختی در راه است، دشمن منتظر بمانند تا بفهمند این چه ضربه‌ای بود و از کجا بود.

نماینده ولی‌فقیه در نیروی قدس سپاه خاطر نشان کرد: ایمان به قرآن، ایمان به پیامبران، ایمان به عدالت و ایمان بر ولایت فقیه در وجود سردار سلیمانی شعله‌ور بود.

حجت‌الاسلام شیرازی تصریح کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند، سردار سلیمانی شاگرد مکتب امام(ره) بود و این شهید بزرگوار تا آخرین لحظه از امام و پیشوای خود پشتیبانی و دفاع کرد لذا باید از سردار سلیمانی درس خداشناسی، تواضع، اخلاص، ایثار و شهادت گرفت.

وی با تأکید بر اینکه سردار سلیمانی جانش را برای عمل به تدبیر مقام معظم رهبری فدا کرد، ادامه داد: سردار سلیمانی فدایی ولایت بود و در جلسه‌ای که با این شهید بزرگوار داشتم، می‌گفت من از مقام معظم رهبری چیزهایی دیده‌ام که حاضر نیستم ایشان را با هیچ‌کس بر روی زمین عوض کنم.

نماینده ولی‌فقیه در نیروی قدس سپاه با خواندن بخشی از وصیت‌نامه سردار سلیمانی تأکید کرد: شهید با دشمنانی که قصد داشتند امنیت ایران را خدشه‌دار کنند شبانه‌روز مبارزه کرد و ایمان شهید حاج قاسم، عین‌الیقین بود و لحظه‌ای در راه ولایت و مقاومت علیه دشمن تردید نکرد.

حجت‌الاسلام شیرازی یادآور شد: زمانی که مقام معظم رهبری می‌خواستند بالاترین مدال افتخار نیروهای مصلح را به سردار سلمیانی اعطا کنند، این شهید بزرگوار گفت به شرطی این مدال را قبول می‌کنم که این موضوع خبری نشود و با همین روحیه سردار سلیمانی در وصیت‌نامه خود نوشت «روی سنگ قبرم بنویسید، سرباز قاسم سلیمانی».

وی خاطر نشان شد: در اردیبهشت سال 96 یک جوان به سردار سلیمانی نامه‌ای نوشت و از او خواست تا برای انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شود و از طرف دیگر بسیاری از افراد از ایشان خواستند تا کاندیدا شود، این شهید بزرگوار به من می‌گفت اگر روزی مقام معظم رهبری مرا برای کاندیدا شدن ریاست جمهوری مکلف کنند، نزد ایشان می‌رود و آن‌قدر گریه می‌کنم تا مرا از این اقدام معاف کنند زیرا من سرباز ولایتم؛ سردار سلیمانی در جواب نامه آن جوان نوشت، خدا را شکر در کشورمان آن‌قدر شخصت مهم سیاسی داریم که نیازی نیست یک سرباز، پست سربازی‌اش را ترک کند.

نماینده ولی‌فقیه در نیروی قدس سپاه گفت: حجرت از نفس اولین حجرت بزرگ این شهید بزرگوار بود و دومین حجرت او، حجرت به هر جایی از جهان که به او نیاز داشت؛ اگر به زندگی شهید سردار سلیمانی نگاه کنیم، می‌بینیم که او 40 سال در خانه نبود.

حجت‌الاسلام شیرازی افزود: سردار سلیمانی هیچ‌گاه نمی‌گفت اینجا سوریه، عراق، افغانستان یا لبنان است و مشکلات آن‌ها به ما ربطی ندارد؛ این شهید بزرگوار در جنگ 33 روزه لبنان، 40 روز آرام و قرار نداشت تا پرچم پیروزی را در لبنان برافراشت بعد به کشور برگشت.

وی بیان کرد: سردار سلیمانی 20 سال در معرض تهدید جدی آمریکایی‌ها بود؛ آن روزی که عماد مغنیه را به شهادت رساندند، هدف اصلی سردار سلیمانی بود و زمانی که هواپیمای این شهید در دمشق فرود می‌آمد، تروریست‌ها در پشت دیوارهای فرودگاه بودند اما خداوند در آن زمان نخواست تا سردار سلیمانی به شهادت برسد.

نماینده ولی‌فقیه در نیروی قدس سپاه با بیان اینکه سردار سلیمانی عاشق و شیفته حضرت زهرا(س) بود و خداوند مقدر کرد تا در 13 دی‌ماه 98 در عراق به شهادت برسد، خاطر نشان کرد: شهادت این شهید بزرگوار قبل از شهادت حضرت زهرا بود و چهلم او قبل از تولدی حضرت زهرا بود.

انتهای پیام/