به گزارش صبح توس؛ عقیل مختاری صبح امروز در بازدید از مراکز کاریابی در سبزوار بابیان اینکه مراکز کاریابی در سبزوار توانسته‌اند در رساندن افراد جویای کار به کارفرمایان نقش مهمی را ایفا کنند اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون بیش از 300نفر از افراد جویای کار با استفاده از امکانات این مراکز به فرصت‌های شغلی مناسب رسیده‌اند.

رئیس اداره کار و امور اجتماعی سبزوار در ادامه بابیان اینکه فرصت‌های شغلی در شهر موجود است و باید به طرق مختلف به کارجویان معرفی شود تصریح کرد: مراکز کاریابی به‌تنهایی ایجاد شغل نمی‌کنند بلکه حلقه واسطی هستند بین کارفرمایانی که به دنبال افراد مطمئن برای تصدی شغل های معرفی شده و همچنین افراد جویای کار هستند.

مختاری با اشاره به اینکه بیش از950 نفر از افراد جویای کار در مراکز ثبت‌نام کرده و آمادگی خود را برای حضور در فرصت‌های شغلی احتمالی اعلام کرده‌اند تأکید کرد: در حدود یک‌سوم این افراد موفق شده‌اند از طریق مراکز کاریابی به اشکال مختلف در شغل‌های مناسب با رشته و شرایط خود به‌کارگیری شوند.

وی بابیان اینکه یکی از موفقیت‌های مراکز کاریابی تطبیق شرایط افراد با فرصت‌های شغلی معرفی‌شده است ادامه داد: مراکز کاریابی با در اختیار داشتن رشته تحصیلی سابقه و نوع فعالیت افراد پس از احصا فرصت‌های شغلی آن‌ها را به افراد معرفی می‌کند و از این طریق امکان پایدار بودن فرد در شغل موردنظر افزایش پیدا می‌کند.

مختاری به یکی دیگر از روش‌های اشتغال‌زایی در شهرستان که می‌تواند نقش ویژه در کاهش نرخ بیکاری شهرستان داشته باشد اشاره کرد و افزود: راه‌اندازی مشاغل خانگی مناسب با تخصص فرد ازجمله این روش‌ها است که خوشبختانه از ابتدای سال صد و چهل‌ونه مورد اشتغال خانگی با ارائه هفت میلیارد و 400میلیون ریال تسهیلات ایجادشده است.

وی بابیان اینکه این تسهیلات در رشته‌های مختلف پرداخت‌شده است تصریح کرد: یکی از کم‌هزینه‌ترین و سریع‌ترین روش‌های ایجاد شغل پرداختن به مشاغل خانگی است.

انتهای پیام/