به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در اجلاس سراسری مدیران حوزه علمیه خراسان بزرگ در مدرسه علمیه سلیمانیه مشهد اظهار داشت: 23 سال از مهم‌ترین مقطع زندگی خود را صرف دانشگاه امام صادق(ع) کردم و امروز نتیجه آن را شاهد هستید و در جایگاه یک طلبه به این امر مبادرت کردم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اهمیت کار آموزشی در حوزه‌های علمیه افزود: مدیریت آموزشی یک مسئله تشریفاتی نیست و باید تمام ظرفیت وجودی خود را برای آن گذاشت زیرا حوزه‌های علمیه برای امام زمان(عج) نیرو پرورش می‌دهند.

آیت‌الله علم‌الهدی عنوان کرد: امروز شاهدیم که دنیای استکبار با تمام قوا و قدرت خود بر سر اسلام ریخته است زیرا تنها رقیب خود را اسلام می‌داند و در این شرایط مدیریت آموزشی در حوزه‌های علمیه باید صرفا خود را در این حوزه متمرکز کند و از پرداختن به امور دیگر پرهیز کند.

وی خاطرنشان کرد: باید برای مدیریت آموزشی در این حوزه فارغ از اینکه چه تعداد را تحت آموزش قرار می‌دهید وقت گذاشت زیرا صرفا مسئله آموزش مطرح نیست بلکه در کنار آن پرورش نیرو نیز مطرح است.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: باید فضایی فراهم شود که طلبه از نظر سیاسی و اجتماعی و بینش‌های خاص بصیرتی آموزش ببیند و پرورش پیدا کند تا در نهایت خروجی آن یک نیروی مجاهد و آگاه و با انگیزه جهادی باشد.

انتهای پیام/