علی رستمی، فرماندار تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: در حوزه انتخابیه تربت حیدریه، زاوه و مه ولات ۳۷ نفر برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند که با رد صلاحیت دو نفر و انصراف دو نفر دیگر لیست اسامی به شورای نگهبان ارسال و در نهایت با ارسال لیست نهایی وزارت کشور ۲۲ نفر در این حوزه انتخابیه به رقابت خواهند پرداخت.

وی تصریح کرد: در این حوزه انتخابیه ۲۸۲ شعبه اخذ رای برای انتخابات در نظر گرفته شده که از این تعداد ۳۸ درصد شعب در نقاط شهری و ۶۲ درصد در نقاط روستایی هستند.

رستمی با بیان اینکه ۵ هزار نفر بعنوان عوامل برگزاری انتخابات در این حوزه انتخابیه فعالیت خواهند کرد، افزود: بصورت میانگین در هر شعبه ۲۰ نفر اعم از عوامل اجرایی، نظارت، معتمدین، بازرسین، نماینده فرماندار، محافظین و خدمه حضور خواهند داشت.

فرماندار تربت حیدریه بیان کرد: طبق آمار دانشگاه علوم پزشکی در سال ۹۵ جمعیت سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه حدود ۳۴۳ هزار و ۷۴۰ نفر است که از این تعداد ۲۳۰ هزار و ۸۸۰ نفر معادل ۶۳ درصد جمعیت حوزه انتخابیه حائز شرایط رای دادن هستند.

وی با بیان اینکه ۱۴ هزار و ۷۸۰ نفر در این حوزه انتخابیه رای اولی هستند، گفت: همه تلاش مجریان برگزاری انتخابات در این است که انتخابات با امنیت روانی و با کمال صحت و سلامت برگزار شود.

رستمی خاطر نشان کرد: مدیران و کارکنان دستگاههای دولتی که بنا دارند در ستادهای انتخاباتی نامزدها فعالیت کنند حتما مرخصی بگیرند و چنانچه رئیس اداره ای مرخصی نگرفت و در ستاد انتخاباتی حضور یافت یقینا تخلف کرده و فرمانداری بعنوان مجری برگزاری انتخابات ورود پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/