به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام سید صادق واعظ شهیدی، مشاور استاندار خراسان رضوی در امور روحانیت، در جمع راهپیمایان 22 بهمن کاشمر اظهار داشت: جوانان باید تاریخ انقلاب را بخوانند تا ببیند چه سختی‌هایی کشیده شده تا این انقلاب به‌دست‌آمده است.

وی با بیان اینکه انقلاب برای این بود که از بندگی خلاص شویم و آقای خود باشیم، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب وظایف تک‌تک ما را بیان کردند و مطمئناً تنها راهپیمایی کردن و شعار دادن وظیفه ما نیست باید بدانیم وظیفه ما چیست.

مشاور استاندار خراسان رضوی در امور روحانیت اولین توصیه رهبری در گام دوم انقلاب را امید و نگاه خوش‌بینانه به آینده دانست و تصریح کرد: فضای مجازی برخی اوقات مسیر را کج می‌کند و به دنبال ناامید کردن مردم است.

وی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران هفتمین قدرت جهانی اعلام‌شده است، اذعان کرد: بر اساس آخرین آمار، ایران در سال 2018 رتبه 13 بزرگ‌ترین رتبه نظامی دنیا را کسب کرده است.

واعظ شهیدی با اشاره به اینکه بر اساس رتبه‌بندی کشورها، ایران با عبور از ایالات‌متحده آمریکا جایگاه سوم را در هزینه سلامت به خود اختصاص داده است، عنوان کرد: تعداد دانشجویان فارغ‌التحصیل در ایران از 150 هزار نفر قبل از انقلاب به 5 میلیون نفر در حال حاضر رسیده است.

وی با بیان اینکه ایران در بین 30 کشور تولیدکننده برق هسته‌ای دنیا قرار دارد، تشریح کرد: تمام آمارها نشان‌دهنده این است که ما می‌توانیم و وظیفه‌داریم این وضعیت را ارتقاء دهیم.

مشاور استاندار خراسان رضوی در امور روحانیت با تأکید بر اینکه چرا برخی برکات نظام را نمی‌بینند و تنها آیه یأس میخوانند، بیان کرد: کاندیداهای انتخاباتی اگر به دنبال سیاه نمایی هستند بدانند که فردای قیامت باید به شهدای این نظام و انقلاب پاسخگو باشند.

وی همچنین تأکید کرد: برای به دست آوردن این پیروزی شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب کردیم، این انقلاب به‌راحتی به دست نیامده است.

انتهای پیام/