یدالله کریمی، رئیس اداره گاز شهرستان نیشابور در گفت‌وگو با صبح توس گفت: طی پنج سال گذشته به برکت مصوبه تبصره 3 بند ق نهضتی در کشور ایجاد شد که نیشابور نیز از آن برخوردار شد.

وی افزود: در سال 93 تعدد 152 روستای شهرستان نیشابور از نعمت گاز برخوردار بودند و با اقدامات انجام شده طی این مدت شاهد 336 روستای گاز کشی شده در نیشابور هستیم.

کریمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 35 روستا در حال گازرسانی است و شهر بار نیز به عنوان آخرین شهر استان خراسان رضوی که از نعمت گاز برخوردار نبود نیز تزریق گاز صورت گرفت و تمام روستاهای دهستان بینالود و اطراف نیز بهره‌مند شدند.

وی ادامه داد: بخش سرولایت در سال 93 هیچ روستای گاز کشی شده‌ای نداشت ولی الآن تمام روستاها به‌صورت تجمیعی در حال گازرسانی هستند.

رئیس اداره گاز شهرستان نیشابور عنوان داشت: در سال 93 بخش میان جلگه نیشابور نیز ضریب گازرسانی صفر بود ولی الآن 61 روستای گازدار داریم که ضریب برخورداری این بخش 87 درصد است و فقط محور قاسم‌آباد، عطائیه، بزق و ... گازرسانی نشده است.

کرمی تصریح کرد: دلیل تأخیر این پروژه‌ها نیز به دلیل سرانه گازرسانی هر خانوار روستایی بود که برآورد 6 میلیون تومانی داشت و با توجه به گستردگی و نبود خط انتقال گاز، زیرساخت‌های خط تغذیه وجود نداشت و باعث شده بود که هزینه گازرسانی بسیار بالا برآورد شود که خوشبختانه الآن به 11 میلیون تومان سرانه افزایش‌یافته است و خوشبختانه مجوز گازرسانی این منطقه نیز کسب‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نوسانات قیمت کالاها و مقتضی شدند مجوز و اضافه شدن چند روستا از بخش مرکزی مجوز در تهران در حال پیگیری است و به‌محض اضافه شدن بودجه متمم جدید اقدامات پیمان‌سپاری انجام خواهد شد.

کریمی ادامه داد: محرومیت در مورد گاز را قبول داریم و از مردم می‌خواهیم اندکی صبر داشته باشند تا تمام روستاهای نیشابور از این نعمت الهی بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/