حمیدرضا کفشکنان، معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش‌وپرورش خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس در مورد گزارش این رسانه در مورد دانش آموزان روستای داس که اجازه خانواده برای ادامه تحصیل در شهر نزدیک روستای خود را ندارند، گفت: این مشکلات بیشتر فرهنگی است و باید با اولیاء صحبت شود.

وی تصریح کرد: برخی اوقات عدم ممانعت خانواده‌ها دلایل قابل قبولی دارد، مثلاً دانش آموزان در مدارس مختلط هستند که این موارد نیاز به ورود مسئولین دارد.

کفشکنان ادامه داد: ما چند سال پیش در طرحی مدارسی که سرویس‌های بهداشتی آن‌ها مختلط بود را در دستور کار قرار دادیم و توانستیم تمام مدارس متوسطه دوم و بخشی از مدارس متوسطه اول را ساماندهی کنیم ولی به علت منابع محدود این طرح فعلاً متوقف‌شده است.

وی افزود: باید مشکلات منطقه مطرح‌شده باید بررسی شود و درنهایت مشکل فرهنگی است و امام‌جمعه شهرستان و برخی مسئولین که مقبولیت دارند به موضوع ورود کنند.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش‌وپرورش خراسان رضوی تأکید کرد: به لحاظ قانونی می‌شود اقداماتی انجام داد ولی راهکار این نیست و باید با کار فرهنگی این موضوع را پیگیری کرد.

انتهای پیام/