مهدی خالقی در گفتگو با صبح توس؛ از افتتاح بزرگ‌ترین استخر ذخیره آب منطقه میانکوه خبر داد و اظهار کرد: استخر ذخیره آب روستای دربندی با گنجایش 13 هزار مترمکعب و هزینه کرد اعتباری بالغ‌بر 200 میلیون تومان، هم‌اکنون آماده آبگیری و بهره‌برداری است.

وی افزود: از مبلغ فوق، 30 میلیون تومان آورده شخصی بهره‌بردار است و الباقی 170 میلیون تومان، تسهیلات توسعه روستایی است که سال گذشته طرح آن به تصویب رسیده بود.

مدیر جهاد کشاورزی درگز گفت: این استخر علاوه بر اینکه بزرگ‌ترین استخر ذخیره آب منطقه است، بهره‌بردار آن هم اولین سیستم آبیاری تحت‌فشار را در منطقه انجام داده که سابقه آن به 30 سال پیش بازمی‌گردد.

خالقی تأکید کرد: فرسوده‌ شدن شبکه آبیاری و تصمیم بهره‌بردار مبنی بر ایجاد یک مزرعه 7 هکتاری گل محمدی، ساخت یک استخر با گنجایش بالا را در زمره اولین و ضروری‌ترین نیازهای این مزرعه قرار داد که به همت نیروهای فنی و زیربنایی جهاد کشاورزی، استخر طراحی و به اجرا درآمد.

این مقام مسئول تبیین کرد: با توجه به اینکه استخر در یکی از نقاط بالادست روستا ساخته شده و حجم آب ذخیره‌شده در آن بسیار زیاد است، به‌راحتی می‌توان در فصول سرد سال آب را ذخیره کرد و هنگام پیک مصرف، برای چند دوره آبیاری مشکل کشاورزان روستاهای مجاور را هم برطرف کرد.

انتهای پیام/