محسن عظیمی نژاد در گفت‌وگو با صبح توس گفت: مردم عزیز اخبار مربوط به ویروس کرونا را تنها از طریق اخبار رسانه ملی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیگیری کنند.

وی تصریح کرد: ویروس کرونا هنوز وارد کشور ما نشده است؛ این ویروس میزان سرایت بالایی دارد و مرزهای کشور به‌شدت تحت کنترل هستند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور بیان داشت: شست و شوی مرتبط دست‌ها به مدت بیست ثانیه، روبوسی نکردن و عدم دست دادن، استفاده از دستمال هنگام سرفه و عطسه ازجمله راه‌های پیشگیری از ابتلا به این ویروس است.

عظیمی نژاد تاکی کرد: امروز بیش از ۸۰ درصد مرگ‌ومیر مربوط به بیماری‌های غیر واگیر می‌شود که در رأس آن‌ها بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان‌ها، حوادث و سوانح ترافیکی و بیماری‌های تنفسی هستند.

وی ادامه داد: پیشگیری از ابتلا به فشارخون، شناسایی و درمان بیماران پرفشاری خون از ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، آسیب‌های مغزی و ...جلوگیری می‌کند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور تأکید کرد: به همت کارکنان بهداشتی درمانی دانشکده علوم پزشکی در اردیبهشت و خرداد سال ۹۸ فشارخون ۱۷۰ هزار نفر از مردم شریف اندازه‌گیری شد که سه هزار نفر مبتلا به فشارخون شناسایی شدند.

وی تأکید کرد: مردم عزیز با مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی می‌توانند از فشارخون خودآگاه شوند.

وی در پیان خاطرنشان کرد: مطابق فرمایش رهبر معزز انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله) مردم مانند گذشته باقدرت، صلابت در پای صندوق‌ها حضور پیدا کنند و با حضور پرشور خود و انتخاب آگاهانه خود برگ زرین دیگری را در تاریخ انقلاب ثبت کنند.

انتهای پیام/