مهدی قوی در گفتگو با صبح توس؛ از اعزام زوج‌های درگزی به مشهد مقدس خبر داد و اظهار کرد: با هماهنگی مجموعه خادمیاری رضوی و نمایندگی آستان قدس رضوی در شهرستان درگز، چهل زوج جوان تازه ازدواج‌کرده این شهرستان، جهت زیارت و شرکت در برنامه‌های فرهنگی حرم مطهر، راهی مشهد مقدس شدند.

رئیس اداره املاک و اراضی آستان قدس درگز گفت: در این طرح زوج‌های جوان با حضور در مراسمی به نام سبک و سیره رضوی در رواق‌های مختلف حرم اما رضا (ع)، با شیوه زندگی ائمه معصومین (ع) و حضرت زهرا (س) آشنا خواهند شد تا بتوانند زندگی جدید خود را به نور اهل‌بیت (ع) منور کرده و با معنویت کسب‌شده و استعانت از حضرت رضا (ع)، در مسیر پرفرازونشیب زندگی گام بردارند.

وی تبیین کرد: سعی کرده‌ایم افرادی را برای این طرح انتخاب کنیم که تاکنون شرایط کافی برای حضور و تشرف به حرم مطهر رضوی را نداشته و به قولی ازلحاظ بضاعت مالی در مضیقه و تنگنا باشند؛ البته مجموعه‌های مختلفی برای شناسایی و انتخاب این افراد کمک‌کار ما بوده‌اند.

قوی تشریح کرد: مراسم سبک و سیره رضوی در سال‌های آینده هم ادامه خواهد داشت اما تعداد نفرات شرکت‌کننده و سهمیه شهرستان، با توجه به کیفیت و نحوه اجرای این دوره، متعاقباً اعلام خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: زوج‌های شرکت‌کننده، در طول این دوره دو روزه، مهمان سفره کریمانه حضرت رضا (ع) در مهمانسرای آن حضرت خواهند بود.

انتهای پیام/