سرهنگ پاسدار سید علی‌اکبر حسینی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نیشابور  در گفت‌وگو با صبح توس، با اعلام برنامه‌های چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بسیج نیشابور گفت: روز 12 بهمن که با عنوان "ولایتمداری، انقلابی گریف پیوند ناگسستنی امت و امام" نام‌گذاری شده است و برنامه‌های مراسم ویژه گل‌باران تمثال حضرت امام خمینی (ره) و رژه موتورسواران بسیجی، افتتاحیه مسابقات فوتسال نوجوانان بخش مرکزی و سرولایت نیشابور جام شهید سلیمانی، مسابقه موبایلی نسل پنجم انقلاب، نمایشگاه عکس و کتاب انقلاب از برنامه‌های این ناحیه در روز اول دهه فجر است.

وی برنامه‌های روز 13 بهمن 98 را با عنوان "تفکر دینی، فرهنگ انقلابی و تمدن نوین اسلامی" مطرح کرد و تأکید کرد: اکران نمایشگاه پوستر مکتب شهید سلیمانی از دست آورده‌های 41 سالگی انقلاب، برگزاری مسابقات بومی محلی، همایش من سلیمانیم، همایش تبیین گام دوم انقلاب، گردهمایی جهادگران بسیجی سر ولایت در این روز برگزار خواهد شد.

حسینی با اشاره به برنامه‌های این ناحیه در روز سوم دهه فجر خاطرنشان کرد: این روز با عنوان "جوان انقلابی، جهاد علمی و امیدآفرینی" نام‌گذاری شده است و برنامه دل نوشته خوانی ویژه نوجوانان با عنوان من هم قاسم سلیمانی‌ام، همایش گفتمان انقلابی، اعزام اکیپ‌های اردوهای جهادی به مناطق کم برخوردار، مسابقه کاریکاتور ترامپ قمارباز، مسابقه علمی نجات تخم‌مرغ از برنامه این ناحیه خواهد بود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نیشابور عنوان روز 15 بهمن را "مدیران جهادی، اقتصاد مقاومتی و رونق تولید" نام برد و خاطرنشان ساخت: اجرای طرح بزرگ هر جهادگر یک خدمت در نقاط کم برخوردار، اردوی عملی آمادگی دفاعی مدارس متوسطه، برگزاری مسابقه انشاء انقلاب با محوریت انقلاب در بستر فضای مجازی، اهدای جهیزیه در پایگاه‌های مختلف برگزار خواهد شد.

وی پنجمین روز دهه فجر را با عنوان "سبک زندگی ایرانی اسلامی، اعتلای منزلت زنان و تحکیم بنیان خانواده" اعلام کرد و افزود: برگزاری محافل شهدا در سطح مدارس شهرستان، جنگ بزرگ دختران انقلاب، اجتماع بزرگ انقلابیون، تجلیل از جهادگران عرصه اقتصادی از برنامه این ناحیه در این روز است.

حسینی با اشاره به‌عنوان روز بعد "یعنی انقلاب اسلامی با عنوان معنویت ایثار شهادت" اظهار داشت: عطرافشانی مزار شهدا و میثاق با شهدای انقلاب، یادواره شهدای روستای تیران، مسابقات دو رهروان شهدای مقاومت و انقلاب، مسابقه ویژه نوجوانان با عنوان "کی از انقلاب بیشتر میدونه" از برنامه‌های پایگاه‌های مختلف بسیج در این روز است.

وی ادامه داد: اولین جمعه دهه فجر امسال با عنوان "قرآن، عترت، وحدت اسلامی" نام‌گذاری شده است، برگزاری دعای ندبه در سراسر پایگاه‌های مقاومت بسیج، بزرگداشت شهید مدافع حرم شهید حسین محرابی با حضور خانواده معظم این شهید، برگزاری ویژه مراسم ورزش باستانی جانبازان دفاع مقدس گرامیداشت شهادت شهید سلیمانی و شهدای مقاومت، برگزاری کارگاه طب اسلامی به‌منظور ترویج سبک زدگی ایرانی اسلامی یادواره شهدای والامقام تقی‌آباد از برنامه این ناحیه در این روز است.

حسینی برنامه‌های این ناحیه در روز شنبه 19 بهمن که با عنوان "امنیت پایدار، بازدارندگی و پاسداری از انقلاب" نام‌گذاری شده است را این‌گونه عنوان کرد: برگزاری گشت‌های عملیاتی پایگاه محور در سطح شهرستان، اجتماع بزرگ فرهنگیان انقلابی، اجتماع بزرگ مادران شهدا آغاز به کار طرح پاسدار معلم و محفل انس باقران با حضور قاریان شهرستانی و استانی اهم برنامه‌های این روز است.

وی اظهار داشت: روز 20 بهمن با عنوان "مردم‌سالاری دینی، عدالت اجتماعی، مبارزه با فساد" برنامه‌ریزی‌شده است و برنامه‌های یادواره شهدای انقلاب و گرامیداشت چهلم شهادت سپهبد سلیمانی و شهدای مقاومت با حضور سخنران کشوری و رونمایی از نشان‌واره‌ای کنگره ملی شهدای شهرستان، یادواره شهدای چزابه، مسابقات شعر و داستان با موضوع انقلاب در این ناحیه برگزار می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نیشابور برنامه‌های روز دوشنبه 21 بهمن‌ماه سال 98 را "جهاد، مقاومت و استکبارستیزی" نام‌گذاری و عنوان کرد: محفل قرآنی انقلاب پاسداشت شهدای مقاومت و ختم قرآن در شب پیروزی انقلاب اسلامی در پایگاه‌های بسیج و ندای الله‌اکبر در ساعت 21، اعزام راویان و هادیان سیاسی به مدارس و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی، یادواره شهدای کوه سخت اهم برنامه این روز خواهد بود.

وی تأکید کرد بسیجیان همیشه در صحنه نیشابور همچون سال‌های گذشته پرنشاط و با شور در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه حضور پررنگ خواهند داشت.