مجتبی باری رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر نیشابور در گفت‌وگو با صبح توس در رابطه با وضعیت دکه‌های فروش مطبوعات گفت: پیش از این طبق مصوبه شورای اسلامی شهر نیشابور، شهرداری موظف به ساماندهی دکه‌های فروش روزنامه شده است.

وی خاطرنشان کرد: دکه‌های باید مجوز فعالیت از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشند ولی طبق استعلام صورت گرفته از این اداره توسط شهرداری مشخص‌شده است که هیچ‌کدام از دکه‌ها مجوز ندارند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر نیشابور بیان داشت: برابر قانون این افراد باید مجوز می‌گرفتند ولی این کار را نکرده‌اند، از آن بدتر اینکه این دکه‌ها که عنوان فروش مطبوعات را دارند روزنامه‌ها و نشریات را کنار خیابان می‌گذارند و به فعالیت خود که فروش اقلام دیگر است می‌پردازند.

باری تأکید کرد: یک ماه برای این افراد شرط تعیین کرده‌ایم که این دکه‌ها یا مجوزها را دریافت کنند یا شهرداری باید وفق قانون آن‌ها را پلمپ کنند.

عضو شورای اسلامی شهر نیشابور ادامه داد: یک بخش دیگر این است که این‌ها باید در موضوعی که مجوز می‌گرفتند فعالیت می‌کردند که این کار را نکرده‌اند، یعنی به فروش مطبوعات نمی‌پردازند و این خود خلاف است و باید به این دلیل نیز پلمپ شود.

وی خاطرنشان کرد: البته مسائل مالکیت بحث دیگری است که باید هزینه‌هایی که باید طی این مدت به شهرداری پرداخت می‌کردند را نیز پرداخت کنند.

باری با اشاره به تعطیل کردن یکی از این دکه‌ها و تبعاتی که به وجود آمد تصریح کرد: وقتی ما دکه‌ای را پلمپ می‌کنیم، به نحوهای مختلف به مجموعه شهرداری و شورای شهر فشار می‌آورند که در این اوضاع مالی چنین تصمیمی گرفته‌اید در حالی که این تخلفات را نمی‌بینید.

انتهای پیام/