زهره خدابخشی، مسئول بسیج جامعه زنان ناحیه بسیج سلمان مشهد در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون فعالیت جهادی بسیجیان اظهار کرد: ناحیه بسیج سلمان مشهد فعالیت جهادی در راستای اجرای پویش نذر مادر را برنامه‌ریزی و اجرا کرده است.

وی افزود: به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) خواهران بسیجی این منطقه به صورت جهادی و خودجوش در مساجد پخت نان نذری را انجام می‌دهند.

مسئول بسیچ جامعه زنان ناحیه بسیج سلمان مشهد گفت: خواهران بسیجی در ۷ مسجد این منطقه مشارکت جهادی دارند که بر اساس پیش‌بینی صورت گرفته ۱۲۰۰ بسته نان بین خانواده‌های محروم منطقه ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در این برنامه جهادی آستان قدس رضوی نیز مشارکت دارد و نان پخته شده در منطقه هدف توزیع می‌شود افزود: منطقه هدف ناحیه سلمان، در محدوده انتهای وکیل آباد و میدان سیدرضی برای اقشار محروم جامعه تعریف شده است.

خدابخشی تصریح کرد: بخشی از این نان پخت شده برای نمازگزاران مساجد این منطقه توزیع خواهد شد.

وی افزود: در این طرح و پویش که به صورت خودجوش توسط بومیان منطقه در مساجد و منازل با تنورهای سنتی و برقی اجرایی می‌شود، تعداد ۱۲۰ نفر از بسیجیان مشارکت دارند.

مسئول بسیچ جامعه زنان ناحیه بسیج سلمان مشهد با بیان اینکه برخی از افراد در دوره‌های توانمندی و آموزش‌های طبخ نان آستان قدس رضوی حضور یافته اند و این آموزش ها به سایر علاقه مندان نیز ارائه می‌شود.

وی افزود: مواد اولیه پخت نان در این پویش همگی توسط مردم و با کمک‌های خیرین به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) تهیه شده است.

خدابخشی خاطرنشان کرد: این طرح تا شب شهادت حضرت زهرا(س) به پایان می‌رسد و تا همان روز توزیع خواهد شد که در پاکت‌های ارائه شده به محرومان کلوچه‌های سنتی نیز ارائه می‌شود.

وی افزود: در قالب گروه‌های جهادی آمادگی داریم از همین تعداد نان پخت شده در راستای محرومیت‌زدایی در مناطق حاشیه شهر نیز فعالیت داشته باشیم.

انتهای پیام/