ملیحه داغانی در گفت‌وگو با صبح توس گفت: متولد سال 63 در نیشابور هستم و طی دو سال گذشته با توجه به نبودن استاد نقاشی سیاه‌قلم در سبک هایپر رئال در نیشابور به‌صورت آنلاین از استادی در همدان آموزش این سبک را فراگرفته‌ام.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در حال تکمیل دوره رنگ‌روغن هستم و امیدوارم به‌زودی بتوانم آموزشگاه بزنم.

این هنرمند با اشاره به علاقه‌ای که به شهدا و خانواده آن‌ها داشت تصریح کرد: چندی قبل تصمیم گرفتم که تصویر تمام شهدای مدافع حرم نیشابور را نقاشی کنم و اولین نمایشگاه انفرادی خود را مزین به این تصاویر کنم و به نحوی شروع کارم در نیشابور با یاد این عزیزان باشد که درنهایت اولین نمایشگاهم در حاشیه مراسم روز بسیج برگزار و تمام این 12 تابلوها تصویر شهدای مدافع حرم نیشابوری را به خانواده این شهدا تقدیم کردم و در کنار آن تصاویر امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را نیز به مسئولین هدیه دادم.

داغانی عنوان داشت: به نقاشی علاقه دارم و با توجه به خانه‌دار بودنم وقت زیادی را برای آن می‌گذارم و حتی بسیاری از وسایلم از تهران می‌آید و نبود تجهیزات در نیشابور و مشهد مشکلات عدیده‌ای برایم داشته است.

وی خاطرنشان کرد: کارهای متفرقه زیاده داشته‌ام و نقاشی‌هایم موردتوجه قرار گرفته است و قرار است به مناسبت اولین یادواره ملی شهدای نیشابور در سال آینده 67 تصویر سرداران شهید نیشابور را نقاشی کنم.

این هنرمند نیشابوری تأکید کرد: موضوع مورد علاقه‌ام شهدا است و افتخار می‌کنم که تصاویر شهدا را بکشم.

داغانی با اشاره به مشکلاتی که پیش رو دارد خاطرنشان کرد: دوست دارم در این کار پیشرفت داشته باشم، برای یک خانم خانه‌دار انجام این کارها بسیار سخت است و نبود استاد این مشکلات را فراتر کرده است.

این هنرمند تأکید کرد: در حد خیلی ابتدایی از وسایل استفاده می‌کنم به‌نحوی‌که استادم از بین 12 سایز و چندین نوع قلم‌مو، سه سایز را معرفی کرده است که با توجه به شرایطم مخصوصاً شرایط مالی فقط توانسته‌ام دو سایز قلم‌مو را تهیه و استفاده کنم.

وی با اشاره به تولید پرهزینه این تابلوها اظهار داشت: مدادی که استفاده می‌کنم قیمتی معادل 60 هزار تومان دارد و هزینه‌های یک نقاشی سیاه‌قلم برای تصویری در سایز 50 در 70 سانتی‌متر تقریباً 200 هزار تومان وسیله مصرفی آن می‌شود درحالی‌که تاکنون هیچ حمایتی نشده‌ام.

داغانی با اشاره به آموزش دیدن به‌صورت مجازی گفت: آموزش به این نحو بسیار سخت است ولی با توجه به علاقه شخصی از این موضوع عقب‌نشینی نکردم هرچند شرایط مالی جامعه به نحوی است که برای آموزش دوره‌های پیشرفته در سختی هستم.

وی با اشاره به اینکه مکانی برای آموزش دادن به دیگران ندارد افزود: شاگردانم را در منزل آموزش می‌دهم و امیدوارم بتوانم این سبک را در نیشابور گسترش دهم و به علاقه‌مندان کمک کنم.

لازم به ذکر است ملیحه داغانی هنرمندی است که تصاویر شهدای مدافع حرم را به‌صورت سیاه‌قلم نقاشی کرد و تمام این تصاویر را به خانواده این شهدا تقدیم کرد.

انتهای پیام/