به گزارش صبح توس؛ غلامرضا صادقی، رئیس دادگستری خراسان رضوی ظهر امروز در همایش الگوی مثلث اقتصادی فرهنگی که رستوران تخت جمشید شاندیز برگزار شد، اظهار کرد: این را باید باور کنیم که هم اکنون در حال جنگ اقتصادی هستیم و شما معین‌های اقتصادی همان باکری‌ها و حاج قاسم‌های جنگ دفاع مقدس هستید.

وی با اشاره به اینکه همه ما هم قسم شده‌ایم، گفت: به دنبال این هستیم که بهترین نسخه اقتصاد مقاومتی که همین الگوی مثلث اقتصادی فرهنگی است در استان خراسان رضوی اجرایی شود.

صادقی یادآور شد: طی جلساتی که با حجت الاسلام رئیسی، رئیس قوه قضائیه داشته ایم، ایشان تأکید دارند که در دادگستری‌ها قوانین را جوری تفسیر کنید که به نفع معین‌های اقتصادی و تولید کنندگان باشد لذا ما در دادگستری خراسان رضوی پشت تولیدکنندگان و معین‌های اقتصادی هستیم.

رئیس دادگستری خراسان رضوی ادامه داد: در جلسه ستاد تدبیر استانی سعی کرده‌ایم که مشکلات تولیدکنندگان را حل کنیم و در صورتی که نتوانیم مشکلات را در استان حل کنیم آن را در جلسه سران سه قوا حل کنیم و روز گذشته یکی از این مشکلات در جلسه ریاست جمهوری حل شد.

وی با بیان اینکه در شهرک‌های صنعتی و روستاهایی که شما معین‌ها فعال هستید شورای حل اختلاف تشکیل داده‌ایم، گفت: پرونده های فعالان اقتصادی ابتدا در شوراهای حل اختلاف بررسی می شود و با تأکید رئیس قوه قضائیه، پرونده‌هایی که در خصوص معین‌های اقتصادی تشکیل می‌شود را به خودتان بدهیم تا حل و فصل شوند و حتی پرونده‌های کیفری و حقوقی در درجه نخست به ریاست قوه واگذار می‌شود تا به صورت متمرکز به آنها رسیدگی شود.

صادقی با بیان اینکه ما از شما معین‌های اقتصادی توقع جدیت و سلامت داریم، یادآور شد: گاهی گره برخی تولیدکنندگان ما به غیر از رشوه حل نمی‌شود لذا ما از شما می‌خواهیم که این موضوعات را به ما منتقل کنند و خودتان در این خصوص وارد نشوید زیرا دستگاه قضا به موضوع مبارزه با رشوه ورود جدی کرده است.

رئیس دادگستری خراسان رضوی تصریح کرد: نسخه مثلث اقتصادی کرمان دیگر قدیمی شده و می‌خواهیم از این به بعد نسخه مثلث اقتصادی خراسان رضوی را به عنوان یک نسخه جدید و موفق به کل کشور ارائه دهیم.

انتهای پیام/