به گزارش صبح توس؛ فاطمه نوده صبح امروز در جلسه کارگروه سلامت شهرستان بابیان اینکه بازرسی از انبارها و فروشگاه‌های مواد غذایی همواره و به‌صورت مستمر توسط بازرسان آموزش‌دیده بهداشتی در حال انجام است اظهار داشت: دریکی از بازرسی‌ها به‌صورت نامحسوس صورت گرفت بیش از 2تن آبمیوه که عمدتاً تاریخ گذشته و یا مشخصات محصول آن از بین رفته بود کشف و از چرخه مصرف شهروندان خارج شد.

وی با اشاره به اینکه توجه به توزیع و مصرف مواد غذایی یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در حال انجام است تأکید کرد: با توجه به موضوع بیوتروریسم و امکان سو استفاده از موقعیت‌های مختلف وزارت بهداشت روش‌های کنترلی دقیقی را برای تأمین امنیت غذایی و روانی مردم در نظر گرفته است.

نوده در ادامه به موضوع بسته‌های کیک حاوی قرص در بعضی از شهرستان‌ها اشاره کرد و افزود: خوشبختانه این موارد در سبزوار وجود نداشت و بازرسان در خصوص مبدأ توزیع مواد غذایی دقت کافی را انجام دادند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بابیان اینکه یکی از مهم‌ترین راه‌های پیش‌گیری ازاین‌گونه موارد توجه کافی شهروندان در هنگام خریدن هرگونه مواد غذایی است تصریح کرد: خرید از افراد مورد اعتماد و فروشگاه‌های معتبر دقت کافی به نحوه ساخت و زمان تولید و تاریخ انقضا می‌تواند بسیاری از موارد بیماری را در شهروندان کاهش دهد.