به گزارش صبح توس؛ علی رضا رزم حسینی، استاندار خراسان رضوی ظهر امروز در همایش الگوی مثلث اقتصادی فرهنگی که رستوران تخت جمشید شاندیز برگزار شد، اظهار کرد: همایش الگوی مثلث اقتصادی فرهنگی یکی از نادرترین جلسات است که در استان خراسان رضوی برگزار شده است زیرا تمام مسئولان برای حمایت از تولید کنندگان و معین‌های اقتصاد مقاومتی هم‌پیمان شده‌اند و دور هم جمع شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه مثلث اقتصادی می‌گوید که فرقی نمی‌کند ما کی هستیم و چه مسئولیتی داریم افزود: این مثلث اقتصادی اجباری نیست و باعث جلوگیری از مهاجرت، امنیت پایدار، کاهش مشکلات اقتصادی در استان شده و می‌شود.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: این یک کار اقتصادی و اعتقادی است زیرا کسی با این شرایط پای کار  نمی‌آید و از طرف دیگر به این معین‌های اقتصادی ما هیچ گونه وام یا تسهیلات خاص نداده ایم، تنها از آن ها خواسته ایم به جای این که مسجد و مدرسه احداث کنید بیاید و مردم را بسازید.

رزم حسینی با بیان اینکه عده‌ای نمی‌خواهد مثلث اقتصادی فرهنگی در استان اجرایی شود، گفت: عده‌ای در این استان مدام می‌گویند طرح مثلث اقتصادی قابلیت اجرایی شدن ندارد و مدام روحیه بدنینی را بین مسئولان و معین های اقتصادی تزریق می کنند و می‌خواهند چوب لای چرخ شما معین‌های اقتصادی بگذارند.

وی یادآور شد: وقتی فقر باشد چه فایده و منزلتی دارد که ما مسئول آن استان باشیم لذا باید دعواهای سیاسی کنار گذاشته شود؛ چرا نمی‌گذارید مردم را غنی کنیم؟ دیگر ۴۰ سال دعوای سیاسی بس است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه شما معین‌های اقتصادی باید چند کار را باید با هم بکنیم، گفت: نباید انتظار تشویق و تبلیغ داشته باشیم که این سبک حاج قاسم سلیمانی است و برای خدا باید کار کنید.

رزم حسینی خاطرنشان کرد: مقاومت و ایستادگی کنید که این سبک سلیمانی بود؛ سبک سلیمانی آزادگی بود و چاپلوسی و تظاهر سبک سلیمانی نبود از طرف دیگر اگر زرتشتی‌ها و مسیحی‌ها را در تشیع جنازه سردار سلیمانی دیدیم به همین دلیل بود که سلیمانی متعلق به یک جبهه سیاسی نبود.

وی بیان کرد: اگر می‌خواهید نظام تداوم داشته باشد و مردم به کف خیابان‌ها نیایند باید مردم را از لحاظ اقتصادی قوی کنیم که این همان تأکید مقام معظم رهبری است.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه دست تک تک شما معین‌های اقتصادی را می‌بوسم، افزود: با اجرای موفق طرح مثلث اقتصادی به دنبال ارائه الگو اداره کشور هستیم و الگوی مثلث اقتصادی می‌تواند به عنوان یک الگوی موفق در دیگر استان‌های کشور نیز اجرایی شود.

انتهای پیام/