علی‌محمد شاه قاسمی در گفت‌وگو با صبح توس گفت: مطالبی که در گزارش صبح توس درباره مجتمع مسکونی فرهنگیان و موضوع پول‌های پرداختی آن‌ها در گزارش نوشته‌شده درست است ولی متأسفانه برخی مطالب نیز گفته نشده است.

وی ادامه داد: پروژه مدتی به دلیل بین ورثه افتادن تعطیل‌شده بود و بعد از مدتی مشکل حل شد و بعدازآن شهرداری نیشابور پروژه را به دلیل قطع درختان متوقف کرد.

مدیرعامل شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان نیشابور تصریح کرد: پروژه توانسته است در سال 87 تازه پروانه ساخت از شهرداری بگیرد. از سال 93 که به این مسئولیت انتخاب شدم دو بلوکه سفت‌کاری‌ها انجام‌شده بود و یک بلوک تازه سفت‌کاری شروع شده بود و یک بلوک اصلاً اقدامی بر روی آن صورت نگرفته بود.

وی خاطرنشان کرد: در دی‌ماه سال 94 اولین نفر در این مجموعه ساکن شد و از آن زمان نیز هر چه نامه نوشتیم و جلسه گذاشتیم که اعضای بدهکار بدهی‌های خود را بدهند موفق به وصول نشده‌ایم و در حال حاضر سه میلیارد و 500 میلیون ریال با صورت‌جلسه سال 93 اعضا به ما بدهکار هستند.

مدیرعامل شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان نیشابور بیان داشت: الآن از بین 88 عضو، 53 نفر مبلغ سه میلیارد و 500 میلیون ریال بدهی دارند که با پرداخت آن پروژه ادامه خواهد یافت و اگر آتش‌نشانی و آسانسور تمام شود می‌توانیم بدهی‌های شهرداری را با استفاده از معوقات پرداخت کنیم و پایان کار بگیریم.

شاه قاسمی تأکید کرد: ما هیچ مبلغی نیز به قیمت مشخص‌شده سال 93 اضافه نکرده‌ایم و نامه‌های دوم اخطار نیز ارسال شده است و اگر پرداخت نکنند مجبوریم از طریق اتحادیه مسکن فرهنگیان موضوع را پیگیری کنیم.

وی عنوان داشت: برخی از افرادی که از عدم اتمام پروژه ناراضی هستند همان کسانی هستند که بدهی خود را حاضر به پرداخت نیستند.

مدیرعامل شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان نیشابور اظهار داشت: اگر همه اعضا امضا کنند که نیاز نیست بدهی‌ها را بگیریم ما حرفی نداریم ولی در آخرین جلسه که حدود یک ماه قبل برگزارشده است اعضا به دریافت بدهی‌ها تأکید کرده‌اند.

وی افزود: اگر بدهی‌ها پرداخت شود یک‌ماهه تمام ساختمان تکمیل می‌شود و به اعضا اهدا می‌شود.

شاه قاسمی خاطرنشان کرد: نامه‌ای که نوشته‌ایم که بدهی ندارد برای زمانی بود که قرار بود تأخیرها دریافت نشود ولی الآن تصمیم اعضا بر دریافت تأخیرها هست، تأخیرها هم بر اساس اساسنامه یعنی یک در هزارم در تعداد روزها است.

وی افزود: برخی از اعضا به دنبال باج‌خواهی هستند و اینجا می‌گویند که اگر بدهی‌های آن‌ها کم یا بخشیده شود دیگر موضوع را پیگیری نمی‌کنند که ما با این باج دادن‌ها مخالفت کرده‌ایم.

انتهای پیام/