به گزارش صبح توس؛ داوود خوش شکن، سرپرست شبکه بهداشت و درمان قوچان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: طی ماه های اخیر هیچ فوت ناشی از آنفولانزا در قوچان نداشته ایم و تنها دو بیمار مشکوک وجود داشت که در همان زمان نمونه برداری های لازم از اجساد انجام و به تهران ارسال شد.

وی ادامه داد: این دو فرد فوت شده سابقه بیماری مزمن ریوی و عفونت شدیدی داشتند و دچار سرماخوردگی و علائم شبه آنفولانزا بودند و برای اطمینان بیشتر نمونه برداری انجام و به تهران ارسال شد که طی روزهای اخیر نتیجه آزمایش ها برای شبکه بهداشت و درمان ارسال و اعلام شد که فوت این دو نفر براثر عفونت ناشی از بیماری بوده و ابتلا و فوت ناشی از آنفولانزا تایید نشد.

وی خاطر نشان کرد: در موج اول آنفولانزا که در کشور رخ داد، وزارت بهداشت و درمان به طور کامل تعداد  بیماران فوت شده ناشی از آنفولانزا و شهرهای مربوط به این فوت شده ها را اعلام می کرد و اگر فوتی ناشی از بیماری آنفولانزا در این شهرستان رخ می داد قطعا از سوی وزارت بهداشت و درمان اعلام میشد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان قوچان تصریح کرد: در موج اول آنفولانزا تعداد بیماران بسیار زیادی به بیمارستان ها مراجعه کردند به طوری که روزانه 400 نفر به درمانگاه و اورژانس مراجعه می کردند و این در حالی بود که پیش از ورود موج آنفولانزا روزانه و به طور متوسط 300 نفر به بیمارستان مراجعه می کردند.

خوش شکن یادآور شد: باتوجه به پیش بینی های انجام شده و احتمال ورود موج دوم آنفولانزا طی دوماه آینده، تمام برنامه ریزی های لازم برای پیشگیری و آموزش اقشار مختلف از دانش آموزان تا کهنسالان انجام و هماهنگی های لازم با سایر بخش ها صورت گرفته است.

انتهای پیام/